HaberlerAmerika Birleşik DevletleriGüney KoreKanadaRusya

Gezgin Ruhlular İçin Helal Restoran Uygulaması: Crave Halal

Günümüzde iş, eğitim, gezi, ziyaret vb. birçok sebeple farklı ülkelere seyahat ediyoruz. Bu seyahatlerimiz gayet keyifli olsa da dikkat etmemiz gereken noktaların bulunduğu aşikar. Onlardan birisi belki de en önemlisi helal gıda bulmak.

“Peki bu konuda neler yapabiliriz?” diye düşünüyorsanız Crave Halal tam size göre. Faydalı bir mobil uygulaması olan Crave Halal helal gıdaya ulaşmamız hususunda işimizi epey kolaylaştırıyor.

Uygulamanın ilk sürümü 2017 yılında kullanıma açıldı. Ücretsiz olan bu uygulamayı İngilizce bilen herkes rahatlıkla kullanabiliyor.

Uygulamanın yapımcıları Crave Halal ile ilgili şunları söylüyor:

Herhangi bir restoranın ismini girerek helal bir yer olup olmadığını kendiniz görebilirsiniz. Ayrıca teknik, güncel ve doğru verileri tutmak için bütün yanlışlıkların ortadan kaldırılması yoluyla en doğru helal restoran veri tabanına sahibiz.

2017’den beri bu meşhur uygulama birçok Müslüman tarafından 13.000’den fazla helal restoranı bulmak için ABD, Kanada ve Güney Kore gibi ülkelerde kullanılıyor.

Ayrıca değerlendirmeler sonucunda ‘Crave Halal’ helal restoran mobil uygulamaları arasında birinci seçilmiş. Uygulama üç ülkede onlarca yeni restoranla haftalık olarak güncellenmeye devam ediyor. “Uygulamaya yeni restoranlar eklendi mi acaba?” diye merak ettiğinizde ise uygulamayı güncellemeniz yeterli.

Uygulama 2018 yılında Rusya’da gerçekleşen Dünya Kupası’nı izlemeye gelen Müslümanlar için de çok faydalı olmuştu. Yüz binlerce futbol tutkunu kardeşimiz Dünya Kupası’na yedi Müslüman ülkenin de turnuvada yer alması sebebiyle Rusya’ya gitmişlerdi. Crave Halal uygulaması bu Müslüman taraftarlara en yakın helal gıda satan restoranları bulmaları için Rusya’da İphone kullanıcılarının işini oldukça kolaylaştırdı. Uygulamanın bu ülkede Müslüman taraftarları ağırlamak için kullanıma sunulmasının ilk aşamasında, uygulamaya 200 helal restoran eklendi.

Crave Halal Inc.’in sözcüsü Dünya Kupası takipçilerine şunları söylüyor:

İyi ve helal restoran bulmak seyahat eden Müslümanlar için büyük bir endişe olabiliyor. Bizim uygulamamız, umarız, Müslüman fanlara hem doğru gıda türü bulma hem de aynı anda Dünya kupası maçları keyfini çıkarmalarına yardımcı olacaktır.

Her ne vesileyle olursa olsun, yurt dışına çıkan kardeşlerimizin işlerini kolaylaştıracak bu gibi uygulamaların artması temennisiyle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu