Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Haberlerİngiltere

Hukuk Bursu Kazanan Rukhsar Jahangir

İslam, azimli bir şekilde çalışmayı öğütler. Dünyadaki yaşayışımızı ve ahiretimizi ihya etmek, halis bir niyet ile yola çıkmak ve bu yolda istikrarlı bir şekilde yürüyebilmekten geçer. Bu haberimizde de azmi ve gayreti ile prestijli bir burs almaya hak kazanmış Müslüman bir öğrenciden bahsedeceğiz.

Bradford’da Müslüman bir hukuk öğrencisi olan Rukhsar Jahangir, İngiltere’de saygın bir burs olan Rose Scholarship‘ i almaya hak kazandı. Avukatlık stajı için kazandığı bu prestijli burs ile eğitim masraflarını dert etmeden hayallerinin peşinden koşmasına olanak sağlandı.  Böylelikle Rukhsar, tüm zamanını ve potansiyelini yaptığı çalışmalara adayabilecek. 21 yaşındaki Rukhsar Jahangir memnuniyetini şu sözlerle dile getirdi:

Dürüst olmak gerekirse bu bursu kazandığıma inanamıyorum. Bradford’da insanların böyle burs kazandığını çok nadir görürsünüz ve ben çok memnunum. Bu burslar, avukatlık stajlarının erişebilir olmadığına dair var olan önyargıları değiştirmeye çok yardımcı oluyor. 

Kendi emeğiyle hak ettiği bu ödülde arka planda ailesinin desteğini de şu sözlerle ifade etti: “Bu ödülü kendim olarak kazandım ve pek çok insan bunu yapmıyor. Ailem bilhassa annem çok duygulandı ve benimle gurur duydular. Beni fırsatları değerlendirmem için yönlendirdiler. Annem bana her zaman yapamayacağım hiçbir şey olmadığını söyler.” dedi.

Rukhsar İlham Oldu

rukhsar jahangir
Rukhsar Jahangir

Rukhsar, Bradford’dan daha fazla hukuk öğrencisine burs başvurusunda bulunarak kariyerlerinde rahatça ilerleyebilmelerine ilham olduğunu umuyor. “İnsanlar, Bradford’dan birinin bu bursu kazandığını gördüğünde, daha fazla insanın bursa başvurmak için motive olacağını düşünüyorum.” dedi. “Bu nadir rastlanılan büyük bir onur. Bu bursu aldığım için minnettarım ve gururluyum.” diye ekledi.

Bu haberde bahsettiğimiz Rukhsar, dünya çapında pek çok güzel başarıya imza atan öğrencilerden yalnızca biri. Daha önce de 19 yaşındaki Suriyeli Müslüman bir öğrenci olan Lava Haji, son derece rekabetli geçen bir yılda yeteneklerinin tanınmasıyla Hollanda’da 2022 yılında yılın öğrencisi seçilmişti. Nijerya’da ise, Logos’tan Fareedah Oyolola, Ağustos 2021’de Johns Hopkins Yetenekli Gençlik Merkezi (CTY) tarafından dünyanın en parlak öğrencilerinden biri olarak seçildi.

Müslüman gençlerin başarıları ümmete umut oluyor. Dünyada odağımızı üzerine çekmeye büyük bir iştahla talip olan pek çok etken var. Kanaatimce, bunlardan kendimizi-ruhumuzu koruyup güzel başarılara imza atabilmek, yolumuzda olmak yaşamın hakkını vermek olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu