ABD’de Müslümanlar Bayram Namazı İçin Stadları Doldurdu

Bayramlar başta çocuklar olmak üzere her Müslüman için sevinç kaynağıdır. Kardeşliğin hissedildiği, yardımlaşmanın arttığı bu günler bizlere yeniden ümmet olduğumuzu hatırlatır. ABD’de kılınan bayram namazı da birlik olduğumuzu bize yeniden hissettiren olaylardan bir tanesi olarak hatıramızda güzel bir yer edindi. Peki bu bayram ABD‘de ne oldu?

ABD’nin New York ve New Jersey bölgelerinde yaşayan Müslümanlar bu bayram bir ilki yaşadılar. Bayram namazı için New Jersey’de bulunan MetLife stadyumu bayram namazı için tahsis edildi ve farklı milletlerden binlerce Müslüman namazda yan yana saf tuttu. Ön yargılar ve yaşanan olaylar sebebiyle Müslüman olmanın zor olduğu bir bölgede yaşanan bu güzel olay hepimize umut oldu.

Bayramlar Bizi “Bir”leştirir

Kadın, erkek, genç, yaşlı birçok Müslümanın katıldığı bayram namazının birde misafiri vardı. New Jersey Valisi Phil Murphy de stadyuma gelerek, Müslüman cemaatin Kurban Bayramı’nı kutladı.

Namazın ardından eller semaya açıldı ve farklı etnik kökenlerden geldiği halde İslam ile kardeş ilan edilen insanlar aynı duaya amin dediler. Duanın ardından bayramlaşan insanlar eminiz ki hiç olmadıkları kadar mutlu bir şekilde evlerine döndüler.

“Şimdi sen Rabbine kulluk et ve kurban kes.” (Kevser 108/2)

Diğer Güzel Haberler

Müslüman tesettürlü yönetmen ve senaryo yazarı Lena Khan, Hollywood’da güler yüzü ve
başarısıyla tanınıyor. Her türlü baskıya rağmen o hayallerinin peşinden giderek, örnek
davranışlar sergiliyor! Hollywood’da Büyük Başarı

Ohio’nun Toledo bölgesindeki Müslüman doktorlar, inançları farketmeksizin bütün ihtiyaç
sahiplerini ücretsiz tedavi etmek için güçlerini birleştirdiler ve bir klinik açtılar. Bu klinikle birlikte Müslümanların yardımseverliğini, insanların görmesi umut ediliyor. Fakirlere Ücretsiz Hizmet Sunan Klinik

Londra’da yaşayan, Müslüman kuru temizlemeci Kamar Aziz, havalar son derece
soğumuşken evsizlere yardım için kollarını sıvadı. Onlara ısınmaları için battaniyeler
dağıtıyor, ve battaniyelerin temizlenmesini de gönüllü olarak kendisi yapıyor! O His Gerçekten İnanılmazdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz