Aradaki Engeller Kalkıyor

71

Güzel örnek teşkil edecek davranışlara belki de en çok bu zamanlarda ihtiyacımız var. İslamofobi sebepli gelişen olaylar sebebiyle ne yazık ki dinimiz yanlış bir surette lanse ediliyor. Amerika’da bir grup ise bu anlayışı kırmaya vesile olacak bir yol bulmuşlar.

Houston Müslüman topluluğu, komşularını onlarla tanışmaya, kendilerine sorular sormaya ve inançlarıyla ilgili yanlış bilgileri düzeltmeye davet etti. ABC13’ün haberine göre ICNA (Kuzey Amerika İslam Konseyi)’nın başkanı Sultan Salahaddin şu ifadeleri kullanıyor:

“Müslümanlar komşularına Müslüman topluluğunu tanıtmak ve İslam hakkında bilgi edinme fırsatı sağlamak için bu etkinliğe ev sahipliği yapıyor.”

24-26 Kasım tarihleri ​​arasında Houston’da ICNA’nın ev sahipliğinde “Müslüman Komşunla Tanış” etkinliği düzenlendi. Ziyaretçiler öğle yemeğini paylaşmaya, ücretsiz kına tasarımları, yüz boyaları almaya ve İslami sanat sergisine katılmaya davet edildi.

GainPeace’in müdürü Dr. Sabeel Ahmed, etkinliğin keskin bir Müslüman karşıtı duygu artışının ortasında gerçekleştiğini belirtti.

“Mevcut siyasi iklim insanlar için güvensizlik ortamı yarattı. Aynı zamanda halkın İslam hakkında daha fazla bilgi edinmesi için bir merak oluşturdu. Biz de bundan istifade ederek yaptığımız bu herkese açık etkinlik vesilesiyle gelenleri bilgilendirecek ve İslam hakkında her türlü sorularını cevaplandıracağız.” dedi.

Diğer Güzel Haberler

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okuyan 10 öğrenci “Gönüllü Kuran Öğreticiliği” projesiyle Kuzey Makedonya’ya gitti. Okumak İçin Tıklayın

Bugün mühendis bir abimiz ile birlikte turistlere İslam’ı anlatmak için Süleymaniye’deydik. Yaptığımız şey camiye gelen turistleri tebessümle karşılamak, müslümanlar ve İslam hakkındaki ön yargılarını kırmak, yanlış bildiklerini düzeltmek ve dinimizi güzel bir şekilde anlatmaktı. Okumak İçin Tıklayın

ABD’de yer alan Stanford Üniversitesi’nde dört akademisyen tarafından yapılan araştırmaya göre İngiltere Premier Ligi’nde Liverpool takımında forma giyen ve adından çokça söz ettiren Muhammed Salah, Merseyside şehrinde İslamofobi bağlantılı nefret suçlarının iki yılda yüzde 18.9 oranında azalmasını sağladı. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz