Amerika Birleşik DevletleriDavet-TebliğHaberlerİslamofobi

Aradaki Engeller Kalkıyor

Güzel örnek teşkil edecek davranışlara belki de en çok bu zamanlarda ihtiyacımız var. İslamofobi sebepli gelişen olaylar sebebiyle ne yazık ki dinimiz yanlış bir surette lanse ediliyor. Amerika’da bir grup ise bu anlayışı kırmaya vesile olacak bir yol bulmuşlar. Houston Müslüman topluluğu, komşularını onlarla tanışmaya, kendilerine sorular sormaya ve inançlarıyla ilgili yanlış bilgileri düzeltmeye davet etti. ABC13’ün haberine göre ICNA (Kuzey Amerika İslam Konseyi)’nın başkanı Sultan Salahaddin şu ifadeleri kullanıyor:

“Müslümanlar komşularına Müslüman topluluğunu tanıtmak ve İslam hakkında bilgi edinme fırsatı sağlamak için bu etkinliğe ev sahipliği yapıyor.”

24-26 Kasım tarihleri ​​arasında Houston’da ICNA’nın ev sahipliğinde “Müslüman Komşunla Tanış” etkinliği düzenlendi. Ziyaretçiler öğle yemeğini paylaşmaya, ücretsiz kına tasarımları, yüz boyaları almaya ve İslami sanat sergisine katılmaya davet edildi. GainPeace’in müdürü Dr. Sabeel Ahmed, etkinliğin keskin bir Müslüman karşıtı duygu artışının ortasında gerçekleştiğini belirtti.

“Mevcut siyasi iklim insanlar için güvensizlik ortamı yarattı. Aynı zamanda halkın İslam hakkında daha fazla bilgi edinmesi için bir merak oluşturdu. Biz de bundan istifade ederek yaptığımız bu herkese açık etkinlik vesilesiyle gelenleri bilgilendirecek ve İslam hakkında her türlü sorularını cevaplandıracağız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu