Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Yardım Faaliyetleriİskoçya

Arbroath’ın İlk Camisi

İskoçya’nın Arbroath kasabasında bulunan Adil Naseem hem Arbroath Müslümanları hem de Suriye savaşı ile Arbroath’a gelen Müslüman Suriyeli mültecilerin ibadetlerini yerine getirebilmeleri için bu kampanyayı başlattı.

Gözlemlere göre özellikle Suriye savaşı ile gelen birçok mülteci için ibadet yeri yok. Bu nedenle inançlarını yaşamakta güçlük yaşıyorlar. Yakındaki şehir olan Dundee’de camii bulunsa da bu camiye ulaşım için araba gerekli. Arbroath’ta Müslümanlar için bir ibadethanenin bulunması gerekiyor. Bu ihtiyacı görerek elin taşın altına koyan Naseem , gofundme adlı sitede bir bağış kampanyası başlattı ve şu ana kadar 6.170£ topladı.

Dundee şehrinde bulunan The Bellrock camisini işleten Naseem ailesi, Angus adlı kasabada bulunan eski bir sondaj salonunu satın aldı. Burada insanlar geçici olarak ibadetlerini gerçekleştirebilecek ayrıca yapılması planlanan camii inşasının burada gerçekleştirilme imkânı oldukça yüksek.

Suriyeli mültecilerin savaş nedeniyle sahip olduğu olumsuzluklar da oldukça fazla. İnsanlar bir şekilde bu problemlerden kurtulmak için Allah’a sığınıyor ve ibadetlerini gerçekleştirmek istiyorlar. Bu işe başlayan Naseem ailesi ve kampanyaya destek sağlayan herkes çok hayırlı bir işe vesile oluyor. Camii inşası bittikten sonra bu camii, sadece ibadetlerin gerçekleştiği bir İslami merkez olmayacak aynı zamanda farklı kasabalardan gelen Müslümanları sosyal yönden besleyen bir değer taşıyacak.

Siz de bu hayırlı işe vesile olmak isterseniz kampanyaya destek verebilirsiniz.

Kaynak
AboutIslamGofundme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu