Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
İngiltere

ASDA Öğrencilere 1 Sterlinlik Öğün Sağlıyor

Müminlerin iman bakımından en mükemmeli, ahlakça en güzel olanıdır. En hayırlınız, insanlara en faydalı olanınızdır. (Tirmizi)

Müslümanlara ait İngiltere merkezli perakandeci ASDA, ülke genelindeki uygulamaya geçirdiği ASDA kafelerinde, mayıs yarıyıl tatilinde ülke genelindeki on altı yaş altı öğrencilere 1 sterlinlik yemek imkânı sunuyor.

Menüsünde köfteli makarnadan vejetaryen yemek seçeneklerine dek birçok seçenek sunan ASDA kafeleri, ana yemekle beraber öğrencinin isteğine göre elma, armut veya muz gibi bir meyve de ikram ediyor.

ASDA kafeleri sadece ana yemekle kalmıyor; sandviç, içecek ve meyve dilimi gibi 1 sterlinlik atıştırmalıklar da sunarak, yarıyıl tatillerinde kapalı olan okul kafeteryalarının da yerini dolduruyor.

ASDA
ASDA

ASDA’nın Baş Ticari Sorumlusu Kris Comerford:

Öğrenciler yarıyıl tatiline hazırlanırken, bunun ev bütçelerinde genellikle ek bir zorluk olduğunun farkındayız. Haziran 2022’de başlattığımız çocuklar için “1 sterlinlik yemek” sayesinde okul tatillerinde sunduğumuz yemek sayısında önemli bir artış görüyoruz, bu uygulamayı mayıs yarıyıl tatillerini de kapsayacak şekilde genişleterek ailelere destek olmaya devam etmekten gurur duyuyoruz. Bugüne kadar ülke genelindeki 205 kafemizde 1.600.000 milyon yemek servis ettik ve bunu devam ettirerek önümüzdeki haftalarda daha fazla aileyi desteklemeyi umuyoruz.

ASDA sadece öğrencileri düşünmekle kalmamış, geçtiğimiz ekim ayında emekliler için de “1 sterlinlik öğün” programını başlatarak, yaşam maliyetlerinin artmasıyla mücadele edenleri desteklemek amacıyla kolları sıvamışlar.

ASDA’nın bu girişimleri, toplumsal sorumluluk bilincini pekiştirirken imanın pratik hayatta nasıl yansıtılabileceğini ortaya koyuyor ve insanlığa faydalı olmak konusunda harika bir örnek olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak
aboutislam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu