Bi’ Dünya Haber Artık Almanca Olarak da Yayında!

Bi' Dünya Haber artık Almanca olarak da yayında! Haber ve içeriklerimizi Almanca dilinde de paylaşacağımız sayfamıza desteklerinizi bekleriz.

0
448
Berlin
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Aerial_view_of_Berlin_(32881394137).jpg

Yaklaşık 2 yıl önce tam da bu zamanlarda sitemizi kullanıma açmıştık. “Müslümanlar ile ilgili sürekli kötü haberler okumaktan sıkıldık. Artık iyi ve güzel haberlerin vakti gelmedi mi?” ise bizi bu siteyi kurmaya iten ana sorulardandı. Evet vakti gelmişti artık, en azından küçük bir kıvılcım ile yola koyulmalıydık. Eksiğiyle gediğiyle hatalarımız ve yanlışlarımız ile bir şekilde başlanmalıydı diyorduk. Ne de olsa samimi niyetler ile çıkılan yolda yardımcımız Allah olacaktı. Öyle de oldu. Herhangi bir finansmanı olmayan bir avuç öğrencinin bugün geldiği noktada 100’ü aşkın ülkeden 30’dan fazla kategoride 800 civarı haber ve içerik, sitemizde siz değerli kullanıcılar için okunmayı bekliyor.

Küçük ama emin adımlarla gitsek de her daim hayallerimiz vardı. Bunlardan en önemlisi de yabancı dillerde yayın yapmak. Süreç içerisinde de gerek istişarelerimizde gerekse okuyuculardan gelen tavsiyelerde genel talep şu şekildeydi. “Yaptığınız iş gerçekten çok kıymetli ve çok güzel. Neden bunu İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, İspanyolca ve Rusça gibi dillerde de yapmıyorsunuz?” Bizim verdiğimiz cevap ise genelde şu şekilde oluyordu. “Biz büyük finansmanı olan resmi bir kurum değiliz. Tek sermayemiz gönlünü ortaya koyup iş yapan genç kardeşlerimiz. Yani elini taşın altına koyup biz bu yükü sırtlanırız diyen birileri olursa neden olmasın?” Evet, durum bundan ibaretti.

Bugün ise niyetleri halis, kendilerini yetiştirmiş, gönlü güzel bir grup arkadaşımızın gayretleri sayesinde size bir müjdeyi vermek istiyoruz. Bi’ Dünya Haber olarak artık haber ve içeriklerimizi Instagram üzerinden Almanca dilinde de paylaşacağız. Ümit ederiz ki bu küçük başlangıç daha nicelerine vesile olur. Sizler de katkı sağlamak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz :)

Bi’ Dünya Haber Deutsch hesabımıza ulaşmak için Tıklayınız

Önceki İçerikEbeveynler İçin Çocuklarla Animasyon İzleme Kılavuzu
Sonraki İçerikMüslüman Çocuk Serisi #3: Çocuk ve Merhamet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz