Camiye Bırakılan Anlamlı Mektup

0
306

Bugün bir inceliğin ve nezaketin haberini sizlerle paylaşacağız. Dünya genelinde artan İslamofobi karşısında hala ferasetiyle hareket insanları görmek umut verici. Bu güzel haberlerden biri için Avrupa’ya uzanalım.

İngiltere’nin Coventry bölgesindeki Al Falah Mescidi, kimliği bilinmeyen bir gayrimüslim kadından güzel bir mektup aldı. Mektup, camii yönetimine vermesi için Nafeesa Bhayat’a teslim edildi.

BBC’nin haberine göre Nafeesa olayı şöyle anlatıyor:

“Kadın bu notu cami yönetimine verip veremeyeceğimi sordu ve ‘Sadece sizi kucaklamak istiyorum.’ dedi. Sarıldık ve bana bizimle olduğunu, hiçbir şey için üzülmememiz gerektiğini söyledi.”

Cami cemaatinden biri olan Haroon Muta: “Bazen toplumumuzda özür dilememiz gerekiyormuş gibi hissettiriliyor fakat bizi temsil etmeyen insanlar için özür dilememiz gerekmiyor” diyor.

“Müslümanlar hakkında çok fazla olumsuz haber ve haber başlığı var. İnsanların bizim hakkımızda böyle düşündüğünü görmek mutluluk verici.”

-Mektubun Tamamı-

“Sommerset yolundaki sakinlerden biriyim ve gayrimüslim beyazların hepsinin bağnaz ve geri kafalı olmadığını bilmenizi isterim. Dininizin ne kadar huzur verici ve barışsever bir din olduğunu biliyorum. Sevgimi, barış ve birlikteliğimi ifade etmek durumunda hissettiğim için size bunları yazıyorum.

Bu imtihan zamanlarında lütfen inançlarınızla güçlü kalın ve bilin ki en küçük derecede akıl sahibi olan biri bile huzur dolu dininizin terörizm ile alakalı olmadığını anlar. Ben İngiltere’deki mevcut gerilim havasını ve insanların daima bir günah keçisi aradığının farkındayım ancak birçoğumuz bunun algı oyunları olduğunu görüyoruz ve sizinle savaşmayı reddediyoruz, kardeşlerim.”

Diğer Güzel Haberler

Medyaya yansıyan mezuniyet törenlerine hepimiz âşinâ hale geldik. Ama aynı zamanda görüyoruz ki genelde yansıtılan kareler kötü örnekler üzerinden verilmekte. Bu da bazı üniversitelerle ilgili yanlış kanaatlere sebep olmakta. Okumak İçin Tıklayın

Her geçen gün İslam ile şereflenen insanların sayısı artmakta. Bunların bir kısmı adını sanını bilmediğimiz kişiler iken, bazıları da toplum önünde olan kişiler. Yani her an bir şekilde onları görmekteyiz. Okumak İçin Tıklayın

İmandan neşet eden haslet. Rabbimizin buyruğu, Rasulünün sünneti. Zerafetin diğer adı. Nezafet. İşte bir nezafet örneği için İngiltere’ye uzanıyoruz. Okumak İçin Tıklayın

Kaynakhttps://ilmfeed.com/
Önceki İçerikVietnam’ın En Büyük Camisi: Kahramanlar Rahmet Camii
Sonraki İçerik60 Ülke Gezdi Sonunda Ruh Eşini ve İslam’ı Buldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz