Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Haberlerİngiltereİslamofobi

Camiye Bırakılan Anlamlı Mektup

Bugün bir inceliğin ve nezaketin haberini sizlerle paylaşacağız. Dünya genelinde artan İslamofobi karşısında hala ferasetiyle hareket insanları görmek umut verici. Bu güzel haberlerden biri için Avrupa’ya uzanalım.

İngiltere’nin Coventry bölgesindeki Al Falah Mescidi, kimliği bilinmeyen bir gayrimüslim kadından güzel bir mektup aldı. Mektup, camii yönetimine vermesi için Nafeesa Bhayat’a teslim edildi.

BBC’nin haberine göre Nafeesa olayı şöyle anlatıyor:

Kadın bu notu cami yönetimine verip veremeyeceğimi sordu ve ‘Sadece sizi kucaklamak istiyorum.’ dedi. Sarıldık ve bana bizimle olduğunu, hiçbir şey için üzülmememiz gerektiğini söyledi.

Cami cemaatinden biri olan Haroon Muta: “Bazen toplumumuzda özür dilememiz gerekiyormuş gibi hissettiriliyor fakat bizi temsil etmeyen insanlar için özür dilememiz gerekmiyor” diyor.

Müslümanlar hakkında çok fazla olumsuz haber ve haber başlığı var. İnsanların bizim hakkımızda böyle düşündüğünü görmek mutluluk verici.

Mektubun tamamı:

“Sommerset yolundaki sakinlerden biriyim ve gayrimüslim beyazların hepsinin bağnaz ve geri kafalı olmadığını bilmenizi isterim. Dininizin ne kadar huzur verici ve barışsever bir din olduğunu biliyorum. Sevgimi, barış ve birlikteliğimi ifade etmek durumunda hissettiğim için size bunları yazıyorum.

Bu imtihan zamanlarında lütfen inançlarınızla güçlü kalın ve bilin ki en küçük derecede akıl sahibi olan biri bile huzur dolu dininizin terörizm ile alakalı olmadığını anlar. Ben İngiltere’deki mevcut gerilim havasını ve insanların daima bir günah keçisi aradığının farkındayım ancak birçoğumuz bunun algı oyunları olduğunu görüyoruz ve sizinle savaşmayı reddediyoruz, kardeşlerim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu