Boğaziçi Üniversitesi Öğrencilerinden Dünyaya Mesaj Var

Medyaya yansıyan mezuniyet törenlerine hepimiz âşinâ hale geldik. Ama aynı zamanda görüyoruz ki genelde yansıtılan kareler kötü örnekler üzerinden verilmekte. Bu da bazı üniversitelerle ilgili yanlış kanaatlere sebep olmakta. Medyaya bunlar yansıyorken iyi örnekler hiç yok mudur peki ? Elbette var.

Türkiye ve dünya çapında akademik başarıları yanında kültürel ve sosyal çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Boğaziçi Üniversitesi, geçtiğimiz günlerde 152. mezuniyet törenini yaptı.

Kendisini özgürlükçü misyonda bir okul olarak belirten Boğaziçi Üniversitesi, bu tutumunun doğal bir sonucu olarak içerisinde çeşitli ideolojilerden öğrencileri barındırmakta. Bununla birlikte hak yolun İslam olduğunu düşünen dava ve şuur sahibi öğrencilerin sayısı da gün geçtikçe artıyor.

Yaratılış amaçlarının Allah’a kul olmakla birlikte yeryüzünü imar etmek olduğunu da bilen bu öğrencilerden bazıları, bu imar için alanlarını en iyi şekilde temsil etmek üzere Boğaziçi Üniversitesi’nden ayrılırken geride çok güzel mesajlar bıraktılar.

İşte 2019 yılı Boğaziçi Üniversitesi mezuniyet töreninde bu mesajların verildiği görüntüler:

1Tüm okuma ve öğrenme sürecinin nihai gayesini güzelce özetlediler

2Öğrendikleriyle kibre kapılanlara güzel bir hatırlatma yaptılar

3Çalışmanın, şerefin ve izzetin önemini vurguladılar

4Geçtiğimiz ay şehit olan Muhammed Mursi’yi de unutmadılar

5Her şeyden önce kendini bilmenin gereğine vurgu yaptılar

6Sevgi ve kardeşlik mesajları verdiler

7Keplerini de bir mesaj aracına dönüştürdüler

8Medyanın yanıltıcı etkisine dikkat çektiler

9Başarının ancak Rablerinin yardımıyla olduğunu hatırlattılar

10Ve tabi ki ne için yaratıldığımızı da bizlere hatırlatmayı ihmal etmediler

Diğer güzel haberler

Tartışmasız dünyanın en iyi basketbol oyuncularından biri olan  Kareem Abdul-Jabbar’ı herkes bilir. Peki ya örnek hayatı ne kadar biliniyor ? Gelin hep birlikte samimi bir müslüman olan Kareem’in hayatından örnek tablolara bir göz atalım.Dünyanın en iyi basketbol oyuncusu : Kareem Abdul-Jabbar

Hikayesi, çaba ve gayretiyle müslüman olan ve olmayan birçok kişiye ilham oldu. Öyle ki ateist bir yazar bile “Senin hikayeni okuduktan sonra umuyorum ki Tanrı vardır ve seni ödüllendirir.” demekten kendini alamadı. Bize Merhameti Öğreten Bir İnsan: Muhammed Bzeek

Sonradan müslüman olan bir papaz. İslam’a girdikten birkaç yıl sonra onun vesilesiyle hidayeti bulanların sayısı 8.000’i çoktan aşmıştı. Misyonerlikten İslam Davetine (Musa Bangura’nın Hikayesi)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz