Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
İçerikler

Çocuklarımız İçin Siyer

Peygamberini Tanımak Her Çocuğun Hakkıdır!

Rahmet kaynağı Kuran’ı Kerim’in tebliğcisi, açıklayıcısı ve haliyle ilk tefsiri olan, sözleri ve davranışları ile her yaştan insanın kendinde bir şeyler bulduğu, birçok alanda getirdiği kanun ve kurallarla medeniyetin ve insanlığın başlangıcı kabul edilen kişi elbette ki bizim Gül Kokulu Peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.v)’dan başkası değildir.

Dolayısıyla Yaşayan Kuran olarak da bildiğimiz Efendimizi tanımak her Müslüman’ın hakkı ve vazifesidir. Hele ki bu Müslümanlar, küçük kalplerse iş daha ciddi ve mühimdir. Bu nedenle onların temiz ve kirlenmemiş zihinlerine Peygamber ahlakını yerleştirmek tüm büyüklerin en önemli görevidir. İşte tam bu noktada bizler de Bi’ Dünya Haber olarak çok güzel bir programla karşınızdayız!!! 🙂

Çocuklarımız İçin Siyer

Fatma Beyza Tutuncuoglu1
Fatma Beyza Tütüncüoğlu

Ağaç yaş iken eğilir, insan yedisinde neyse yetmişinde de odur, derler dedik ve geleceğimiz, mirasçımız olan çocuklarımızı peygamber ahlakıyla mayalamak, peygamber bakış açısı kazandırmak için okul öncesi dönemdeki miniklere O’nu anlatan bir program tavsiye etmek istedik çünkü biliyoruz ki Allah-u Teala’nın Habibi, Enbiyalar Serveri, İki Cihanın Güneşi Resul Muhammed Mustafa (s.a.v.), her sözü ve davranışı ile 1400 yıldır rol model aldığımız tek kişi.

Her Anne-Baba Birer Gül Yetiştiricisidir!

Fatma Beyza Tutuncuoglu

Bir gül, bir çocuk kolay yetişmiyor. Karnı kadar zihnini de beslemek gerekiyor. Bu yüzden miniklerimize bu Siyer programı ile Peygamber Efendimizin kutlu doğumunu, doğduğu ortamı, ailesini, örnek davranışlarını, yaptığı savaşları, dostlarını ve nicesini anlatmayı hedefledik. Renkli ve hareketli efektleri ile güçlü bir görsel şölene sahip olan program çocukların dikkatlerini üzerinde tutmayı başarıyor. Ama bence en güzel özelliklerinden biri her programın başında bir öncekinin küçük bir özetinin verilmesi 🙂 Bu sayede çocuklar sürekliliği koruyabiliyor ve akışta kalabiliyorlar. Ayrıca Peygamberimizin yaşadığı olaylar ve verdiği tepkiler anlatılarak çocuklarımıza adil ve ahlaklı bir insan örnekliği sağlanıyor.

0-5 yaş arasındaki tüm çocuklara hitap eden ve Peygamber Efendimize dair her Müslüman’ın bilmesi gereken bilgilerle çocuklarımızın Peygamberleri ile tanışmasını sağlayan program, ödüllü sunucu Fatma Beyza Tütüncüoğlu Hanımın anlaşılır ve eğlenceli üslubu ile hiç sıkılmadan hatta daha fazlasını merak edecekleri şekilde düzenlenmiştir. Bunun yanı sıra bence programın en güzel getirilerinden biri de çocuklarımızın duygusal ve fikri gelişimlerini olumsuz etkileyen, üretkenliklerini ve yaratıcılarını azaltan YouTube’daki diğer video ve içeriklerden korunmasını sağlamasıdır.

Çocuklarımız için seçtiğimiz program bu hafta gül kokuyor 🙂

Toplamda her biri ortalama on beş dk olan otuz bölümden oluşan Çocuklar İçin Siyer programına Youtube üzerinden kolaylıkla ulaşabilir ve ailecek izleyebilirsiniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu