EndonezyaEngel TanımayanlarHaberlerKur'an-ı Kerim

Endonezya’da Kelimelerin Ötesinde Bir Gönüllülük Ruhu

Çoğunlukla çoğunluğun normaline göre yaşadığımız hissine kapılsak da Endonezya’da kardeşlerinin derdiyle dertlenen bir grup din kardeşimiz onlara da eşit imkânları sağlayabilmek adına güzel bir girişimde bulunuyor. Bugün Endonezya’nın penceresinden bakıyoruz Müslüman coğrafyalara…

Endonezya At-Taqwa Grand Camii’nde, gönüllüler tarafından işitme engelli Müslümanlara kıraate katılabilmeleri için işaret dili çevirmeni hizmeti veriliyor. Tebliğ Cemaati üyesi Abdullah, bu kutlu girişime birkaç işaret dili çevirmeniyle başladıklarını ve zamanla birçok deneyim elde ettiklerini söylüyor.

Çevirmenlerden Hariri’nin dediğine göre, bu girişim sayesinde cemaatin işitme engelli üyeleri camide düzenlenen eğitimlere 2013’ten beri düzenli katılıyor. Aynı zamanda ekliyor, her Cuma düzenlenen programa katılan işitme engelliler bu hizmet sayesinde dış dünyayla iletişime geçip yeni insanlarla tanışıyorlar.

Cemaatin işitme engelli üyelerinden olan Azmi, öğretmenlik mesleğinin yanı sıra Kur’an tilavetlerine sürekli katılım sağladığını ve öğrencilerini de büyük bir mutlulukla davet ettiğini söylüyor. Kur’an’ı insanlara duyurmanın, ulaştırmanın her gün yeni bir yolunu keşfeden din kardeşlerimize kucak dolusu sevgilerimizi yolluyor, bu dünyadan göçtüğümüzde peygamberimizin övgüsüne mazhar olmayı temenni ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu