Hac Görevini Yerine Getirmek İçin Bisikletleriyle Yola Koyuldular

22

Hac ibadetini tamamlamak için bisikletle yolculuğa çıkmak. Kulağa biraz tuhaf geliyor fakat Endonezyalı Müslüman bir aile bu hayalini gerçekleştirmek için 13.000 kilometrelik yolculuğa bisikletleriyle çıkmaya karar verdi. Ailenin babası olan Muchlis Abdullah bir rüyanın etkisinde kalarak bu hayali gerçekleştirmek için yola koyuldu.

Aslında hazırlıkları tamamlamak ve yolculuğun planlamasını yapmak neredeyse iki senelerini aldı fakat aile, bu yolculuğa kendilerini zihinsel, duygusal ve fiziksel olarak hazır hissediyordu.

Muchlis Abdullah, yolculuğuna eşi Julianti Husin (47) ve çocukları Mirza Hakim Muchlis (15), Ahmad Zaki Hafız (11) ve Olivia Yumna (6) ile birlikte bir buçuk ay önce Yogyakarta’nın Merkezi Java’dan yolculuğuna başladı. Muchlis ve ailesi 3.000 kilometrenin sonunda Penang (Malezya)’a ulaştılar.

Penang’da, yerel halk Muchlis ve ailesini iki gün bir otelde misafir etti. Muchlis Malezyalılara minnetini şu sözlerle dile getirdi:

“Malezyalılara yardımları ve katkıları için minnettarız ama bunlar aslında kelimelerle ifade edilmez yalnızca Allah bilir ve yalnızca o geri ödeyebilir…”

Ve sonra tekrar yola koyuldular. Yolculuk sırasıyla Tayland, Mynmar, Hindistan, Pakistan, Afganistan, İran, Birleşik Arap Emirlikleri‘nden geçecek ve en son Suudi Arabistan‘da son bulacak.

Diğer Güzel Haberler

Hidayetin kime, nasıl ve nerede geleceği hiç belli olmuyor. Hollanda’da İslam’ı yasaklamak gibi önerilerde bulunan Joram van Klaveren, İslam karşıtı bir kitap yazmaya karar verdi. Bu dönemde yaptığı araştırmalar vesilesiyle İslam ile şereflendi. Okumak İçin Tıklayın

Mali’de yer alan bu cami UNESCO’nun “Dünya Kültür Mirası” listesinde bulunan Cenne
Camii, yerlilerin yardımıyla her yıl yeniden inşa ediliyor. Okumak İçin Tıklayın

Hikayesi, çaba ve gayretiyle Müslüman olan ve olmayan birçok kişiye ilham oldu. Öyle ki ateist bir yazar bile “Senin hikayeni okuduktan sonra umuyorum ki Tanrı vardır ve seni ödüllendirir.” demekten kendini alamadı. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz