İslam Kütüphanesi Halka Açılıyor

117

Eğitim ve kültür faaliyetlerine çok fazla yatırım yapmamız gerekiyor. Şehirler ve uygarlıklar bu faaliyetlerle ayakta kalıyor desek yeridir. Amerika’da Müslümanların eliyle gerçekleştirilen böyle bir haberi sizlere taşıyoruz. Hep birlikte uzak kıtaya yolculuğa çıkalım.

Houston sakinlerine kapsamlı bir eğitim kaynağı sunmak amacının bir parçası olarak tüm dinlerin insanlarına hizmet vermek için İslami İlimler Kütüphanesi kapılarını halka açıyor.

İslami Dava Merkezi Yönetim Başkanı Ameer Abuhalimeh, ‘Merkezin bir tarih, kültür ve toplu İslami eğitim merkezi olmasına karar verilmişti.’ diye aktarıyor ve şunları kaydediyor:

“Amacımız sadece dengelenmiş bir İslam perspektifi sağlamak değil aynı zamanda Houston şehir merkezindeki büyük bir topluluğa hizmet etmek.’’

Dava Merkezi’nin üçüncü katında yer alan kütüphanenin açılışı Houston Belediye Başkanı Sylvester Turner ve uluslararası basketbol oyuncusu Hakeem Olajuwon’un katılımlarıyla gerçekleştirildi. Turner konuşmasında şunları belirtiyor:

“Houston oldukça çeşitli bir şehir ve imkânlar da bu çeşitliliği gösteriyor. Burası sadece Müslümanlar için değil herkes için. Houston toplumunun farklı yönleri hakkında öğrenmek için tüm inançlardan insanlara kapıları açık.”

Resmi olarak 2002’de 3 katlı bir tesis olarak açılan merkezin ilk katında ibadethane ve buna ek olarak toplantı salonları, sınıflar, ofisler ve mutfak yer almakta. Olajuwon, son olarak bu kütüphanenin, diğer ırkların ve kültürlerin kaynaşmasına vesile olduğunu söylüyor.

Diğer Güzel Haberler

Bişkek Cumhuriyet Merkez İmam Serahsi Camii 2 Eylül 2018’de ibadete açıldı. Cami, Orta Asya’nın en büyük camisi olma özelliğini taşıyor. Okumak İçin Tıklayın

Duyulduğunda insanı utandırıp başını öne düşürecek haberler vardır. Öyle ki insan bu gibi haberleri görünce aslında imkandan değil de imkandan gayrı şeylerden yoksun olduğunu hissediyor. İşte o haberlerden biri. Okumak İçin Tıklayın

Çevremizden sıkça duyduğumuz bir sözdür: “Bizden Birşey Olmaz” sözü. Bugün bu sözü boşa çıkaracak bir başarıdan bahsedeceğiz. Hayırlı işlerde koşan ve yarışan insanların var olduğunu bilmek gerçekten umut verici. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz