İcralık Müslüman Para Dolu Çantayı Sahibine Teslim Etti

0
257

Yeryüzü; insanoğluyla tanıştığı ilk andan beri, bizden öncekilerle, sonrakilerle, onların ve bizim tercihlerimizle, yöneldiğimiz imkânlarla, elimizin tersiyle ittiğimiz fırsatlarla, kapısından döndüğümüz ya da içeriye buyur edildiğimiz kararlarla ve bunların arkasında yer alan güçlü umutlarımızla dolu. Tüm bunlar ve daha fazlasıyla insanoğlu, kısacık ömrünü hatta önüne serilen uçsuz bucaksız tarihini, kıymetli zamanını ve benliğinin dinamiklerini karanlığıyla kirletti yahut parlaklığıyla aydınlattı.

“Müslüman, dilinden ve elinden Müslümanların zarar görmediği kimsedir. Muhâcir ise, Allah’ın yasakladığı şeylerden uzak duran kimsedir.” (Buharî, Îmân 4-5 Rikâk 26)

diyen bir peygamberin ümmetinin ise rotası bu ikincisinden, arkasında bıraktığı yolları tertemiz vicdanlarla süslemekten, selim bir akılla doğruyu beklemekten başkası değildi. Rotasını parlaklığıyla aydınlatmayı seçen, pusulası peygamberimiz olan bir Müslümanı anlatıyor haberimiz. Adıyaman‘da üç çocuk babası, çiftliğini iflas sonucu kaybeden ve hâlâ borçların altında icralık olan şoför Cengiz Şahin, Mersin’e yolculuğu sırasında altın ve paranın olduğu bir çanta buldu. Aracından inerek çantanın içindeki altın, para, kimlik, cep telefonu ve çeşitli eşyaları fark etti.

Çantanın içindeki bir kartvizitten çantanın sahibine ulaşan Cengiz Şahin, çantayı polise teslim etti. Çantanın sahibi Emine Yıldırım, Şahin’e duyarlılığından dolayı teşekkür ederken, Cengiz Şahin’e bankaya olan borçlarından ötürü kısa bir zaman sonra icra geleceği ortaya çıktı. Cengiz Şahin, “Çiftliğim vardı, iflas ettim. Her şeyimi sattım. Hâlâ borcun altındayım. Şu an ayın 15’inde 125 bin TL borcum var. Yani o borcu ödemesem babamın evi elden gidecek. Yine de bir lirasına bile tenezzül etmedim. Cenab-ı Allah haramdan uzak tutsun. Cenab-ı Allah, bizlere helalini nasip etsin.” diyerek çantayı teslim ettiklerinin dualarını aldı.

Allah korkusuyla haramdan kaçınarak helal dairesinin içinde yükselen bir güneşle, Müslümanca bir duruşla ve Müslüman ahlakının feneriyle atlatılamayacak gece, güzellikle sonlanmayacak bir sınav, hayırlarla bezenmeyecek bir gönül mümkün değildir. Önemli olan, Allah yolunda ve ancak onun karşısında eğilen fidanlar, sonrasında dimdik duran ağaçlar olmaktır.

Diğer Güzel Haberler

Sınırlarımızı biraz zorlayıp, İslami hassasiyetlerinden taviz vermeyen Hazza Al Mansoori ile beraber uzaya çıkmaya ne dersiniz? Uzaya çıkan 11. Müslüman astronot olan Hazza Al Mansoori “uzayda ne yiyeceğim?” düşüncesiyle astronotlar için helal gıda arayışına girdi.  Rus bir firma aracılığıyla Müslüman astronotlara özel konserveler hem helalliğine dikkat edilerek hem de uzay koşullarına uygun şekilde üretildi. Böylece dini emirlerde gösterdiği hassasiyetleriyle tüm dünyaya örnek oldu. Okumak İçin Tıklayın

Telefonlar artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Bunu farkeden Müslüman girişimci Omair Khan Kophenaglı PEP vakfından aldığı 1 milyon dolarlık sermaye ile ‘The Salam Planet’ adlı bir mobil uygulama hazırladı. Okumak İçin Tıklayın

Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda Kur’an eğitimine sıfırdan başlayan hükümlü, Kur’an-ı Kerim’in tamamını ezberlemeyi başardı. Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, 3 hükümlünün daha hafızlık için çalıştığını söyledi ve icazetlerinin yakın zamanda yapılacağının müjdesini verdi! Okumak İçin Tıklayın

Önceki İçerikLetonyalı Halter Şampiyonu Manevi Gücü İslam’da Buldu
Sonraki İçerikAlman Mühtedi Huzuru Senegal’de Buldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz