İmam Hatipli Rümeysa Hakyemez’den Mükemmel Başarı

İmam hatip liselerinde okuyan öğrenci kardeşlerimiz bizi gururlandırmaya devam ediyor. M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin Teknofest Alçak İrtifa Roket Uçuşu Türkiye birinciliğinden sonra Kartal İmam Hatip öğrencilerinden Rümeysa Hakyemez de “Top In The World” -dünyadaki en yüksek puan- ödülünü kazandı.

Cambridge Üniversitesi bünyesinde organize edilen “The Outstanding Cambridge Learner Awards (Cambridge Üstün Başarı Ödülleri)” IGCSE’Yİ kazanan Kartal İmam Hatip Lisesi öğrencisi Rümeysa Hakyemez, Haziran 2019 sınav döneminde Türkçe ana dil  sınavında Dünya çapında en yüksek notu aldı.

IGCSE Nedir?

Genel Ortaöğretim Sertifika Programı (IGCSE) Cambridge Üniversitesi’nin yürüttüğü en önemli programlardan 14 ile 16 yaş aralığında adayların katıldığı bir sertifika programıdır. Kartal İmam Hatip Lisesi 20 Haziran 2014 tarihinde Türkiye’de IGCSE akreditasyonunu alan ilk devlet okulu olmuştur. 2016 yılında IGCSE’den ilk mezunlarını veren okul, 2016-2017 yıllarında da üst üste dünya birincileri çıkarmıştır.

Bu başarı silsilesine Rümeysa Hakyemez kardeşimiz de katılarak en yüksek notu almayı başardı. IGCSE sınavındaki başarısının ardından kendisi şunları kaydediyor:

“IGCSE programı okulumuzda sorunsuz şekilde işlenmekte. Bu program sayesinde biz öğrenciler nitelikli bilgiyi öğrenmenin yanında bunu kullanmayı da öğreniyoruz. Fen Bilimleri derslerini okulumuzun bize sağladığı imkanlar sayesinde laboratuvarlarımızda uygulamalı olarak gördük. Öğretmenlerimiz bizimle tüm özverileriyle ilgilendiler. Programın sonunda iki yılın donanımıyla tamamlanmış halde sınava girdik ve tüm arkadaşlarımla güzel başarılara imza attık.

Bize bu güzel deneyim ve başarıyı sağlayan, tüm imkanları sunan başta okul müdürümüz ve müdür yardımcılarımıza ve emeğini bizden hiçbir zaman eksik etmeyen öğretmenlerimize kalbi teşekkürlerimi sunuyor, okulumuzda bu başarı geleneğinin devam etmesini diliyorum.”

Diğer Güzel Haberler

İngiltere’nin Newcastle şehrinde hizmet veren Bahr Academy vandalların saldırısına uğradı. Okula geldiklerinde duvarların İslam karşıtı grafitiler ile doldurulduğunu ve Kur’an-ı Kerim sayfalarının yerlere atılmış olduğunu gören yetkililer, bunu yapan kişilere İslam’ı anlatmak amacıyla onları okula davet ettiler. Okumak İçin Tıklayın

Massachusetts’teki 18 cami, “Camimiz Bugün de Açık” etkinliği çerçevesinde kapılarını açıyor. Bu organizasyonla İslamofobik medyanın zedelemeye çalıştığı “Müslüman imajını gayrimüslimlere doğru şekilde aksettirmek istiyorlar. Okumak İçin Tıklayın

Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri, fakülte hocaları ve arkadaşlarından
topladıkları sadakalarla, yıllardır ihtiyaç sahiplerine yardım ediyorlar. Yardımsever
öğrenciler, ayrıca, kütüphanesi olmayan köy okullarında kütüphane oluşturup, çocukların
hayal dünyalarına katkı sağlıyorlar. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz