Harun Khan’a Üstün Başarı Ödülü

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’de düzenlenen Etnik Gruplara Yatırım Ödülleri’nde İngiltere Müsüman Konseyi(MBC) Genel Sekreteri Harun Khan üstün başarı ödülüne layık görüldü.

İngiltere’nin azınlık halklarından olan müslümanların bir nevî sözcüsü konumuna gelen Khan yaptığı çalışmaların sadece kendisinin bir başarısı değil onun yanında olan ekibinin de bir başarısı olduğunu dile getirdi.

Khan aynı zamanda bu ödüllerde Birleşik Krallık Parlamentosu Üyesi Dooren Lawrens ile aynı kategorideymiş ve bunun kendisi için büyük bir değer ifade ettiğini söylüyor.

Ödül programını düzenleye Sarah Garrett bu ödüllerin toplumdaki azınlıklar için rol model olabilecek, onlara örnek olabilecek insanların onlara tanıtımında büyük rol oynuyor. Onların da İngiltere vatandaşı olduklarını bilmeleri ve yeteneklerinin neler yapabileceklerinin farkında olmalarını sağlamak istedikleri için bu gibi törenlerle başarılı önderleri ödüllendireceklerini belirtiyor.

Londra’da doğan ve bir Hıristiyan okulunda eğitim gören Harun Khan, İngiltere Müslüman Konseyi’nin (MCB) genel sekreterliğini yapmanın kendisi için hayli çaba gerektiren bir iş olduğunu belirtiyor. O bu konumun hakkını verebilmek için müslüman halkla diğer halk arasındaki ilişkilerin normal bir şekilde devamını sağlayabilmek için gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Kahn gerek içine doğduğu toplum gerekse aldığı eğitimle, kendi kültürünü ve inancını bir arada yaşamanın yollarını bulmuş ve bunu da orada yaşayan tüm müslüman halkın da yapabilmesi için büyük gayret gösteriyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz