Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HaberlerFransaİngiltereSpor

İslam Beni Daha İyi Bir İnsan Yapıyor: Paul Pogba

Her geçen gün İslam ile şereflenen insanların sayısı artmakta. Bunların bir kısmı adını sanını bilmediğimiz kişiler iken, bazıları da toplum önünde olan kişiler. Yani her an bir şekilde onları görmekteyiz. Göz önünde olan Müslümanlardan birisi de meşhur futbolcu Paul Pogba.

Paul Pogba denince maçlardan önce Kuran-ı Kerim’den sureler okuyan ve avuçlarını gökyüzüne doğru açıp dua eden bir kişiyi görmekteyiz. Geçtiğimiz yıl ise Mekke’den hac fotoğrafı paylaşmıştı. İnancına uygun olarak yaşamaya ve bir dini görevlerini hakkıyla yerine getirmeye çalışan bir Müslüman. Henüz birkaç hafta önce Everton’un defans oyuncusu Kurt Zouma ile birlikte Kabe’de fotoğraf paylaşmıştı. Ama bu meşhur futbolcu hayatında en büyük yere sahip olan İslam dini ile ilgili şu ana kadar pek konuşmamıştı. Ta ki geçenlerde yapılan bir röportaja kadar.

Hristiyan Bir Babadan Dünyaya Geldim

Müslüman bir anne ve Hristiyan bir babadan dünyaya gelen Pogba sonradan İslamiyeti seçtiğini söylüyor. Bu değişiklik ise onu olumlu yönde etkilemiş.

Hayatımda başardığım her şey için şükretmemi sağladı ve beni rahatlattı.

Ayrıca medya etkisiyle İslam dininin terörizm ile bağdaştırılmasının yanlışlığına dikkat çeken Pogba şunları söylüyor : “İslam herkesin gördüğü ve medyada duyduğumuz terörizm  asla değildir. Medyada çıkanları bir kenara koyarsak İslam gerçekten çok güzel bir din.”

Paul Pogba: Arkadaşlarım Vesile Oldu

Pogba’nın İslam’a girmesinde en büyük pay sahipleri Müslüman arkadaşları olmuş.

Birçok Müslüman arkadaşım vardı. Onlarla sıkça bu din hakkında konuşurduk ve aklıma takılan her şeyi onlara soruyordum. Bir süre sonra kendi araştırmamı yapmaya başladım. Onlarla birlikte bir kez namaz kıldım ve çok harika şeyler hissettim. Bu bana çok iyi geldi. Sonra devam ettim. Çünkü günde 5 vakit namaz kılmak İslam’ın temelinde vardır. Böylece bağışlanmak istiyorsun ve sahip olduğun her şey için şükrediyorsun. Ayrıca biliyorum ki İslam beni çok daha iyi bir insan yapan bir din.

26 yaşındaki orta saha oyuncusu namaz kılmanın onun hayatına bir anlam kattığını söylüyor.

Ölümden sonrasını düşünmeliyiz. Bu hayat sonrası için bir sınav ve zaman akıp gidiyor. Bir cennet ve cehennem var. Bu yüzden hazır olmalı, yaşarken iyi şeyler yapmalı ve Allah’ın yapmamızı istedikleri doğrultusunda yaşamalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu