Joram Van Klaveren İslam Karşıtı Kitap Yazarken Müslüman Oldu

0
581

Hidayetin kime nerede nasıl geleceği hiç belli olmaz. Bunun en bariz örneklerinden biri de Joram van Klaveren’in durumu olsa gerek.

Geert Wilders’ın veliahtı’ olarak da bilinen Joram van Klaveren, yedi sene boyunca ırkçı ve faşist parti PVV adına Hollanda meclisinde bulundu.Bu süre sarfında Geert Wilders’ın sağ kolu olarak hareket etmekteydi. Partinin, üzerinde Arapça ‘Muhammed bir hırsızdır’, ‘Kur’an zehirdir’ ve ‘İslam bir yalandır’ yazan sticker-projesinin başında da yine o vardı. Camilerin kapatılması, mecliste bulunan Kur’an’ın kaldırılması ve İslam’ı Hollanda’da yasaklamak gibi önergelerde bulunana da oydu.

2014 yılında partiyle yolları ayrılan Van Klaveren bir Hıristiyan olarak İslam hakkındaki eleştirileri bir araya getirmek amacıyla İslam karşıtı bir kitap yazmak ister. Bu kitabında Müslümanların sebep olduğu şiddet, antisemitizm gibi şeyleri İslam dininin onayladığını ispat etmek istiyordu. Böylece Müslümanlar bu iddiaları inkar edemeyecekti. Tabi ki işler sandığı gibi gitmedi.

Kitabını yazarken İslam hakkındaki düşüncelerini sarsan bilgilerle karşılaştı ve İslam’ın sandığı gibi bir din olmadığını öğrendi. Hal böyle olunca bu yanlışı düzeltmek adına başka bir kitap yazmaya başladı. Nihayet  “Mürted- Laiklik ve Terör Zamanında Hristiyanlık’tan İslam’a Geçiş” adlı kitabını bugün insanlara duyurdu.

Benzer Haberler İçin Tıklayın !

Hapishanede Müslüman Olan Ünlü Rapçi 

Gözyaşlarını Tutamadı: Şükran Günü Sürprizi

3000’den Fazla Kişi İslamiyet’e Girdi

 Gayrimüslim Kadının Camiye Bıraktığı Duygusal Mektup

İngiltere’de 140.000’den Fazla Müslüman Bayram Namazı İçin Toplandı

Her Şey O Ezanı İşitmesiyle Başladı

Sonradan Müslüman Olan Kızdan Anlamlı Düğün Konuşması

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz