İslam’a Duyulan Yakınlık ( Amerika’da İslam Serisi 5)

Serimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu yazımızda yine başka bir sebebi ele alacağız.

Serinin Önceki Yazıları İçin Tıklayın !

11 Eylül’e Rağmen İslam Neden Yükseliyor
Bir Din Böyle Bir Vahşete Nasıl İzin Verebilir
Kur’an-ı Kerim Meali En Çok Satanlar Listesinde
Yakın Tarihten Ders Alan Amerikalılar

Sebep 5 : Afrika asıllı ve İspanyol asıllı Amerikalıların devlete ve medyaya itibar etmemesi

Önyargı ve ayrımcılığın kurbanı olan bu kesim, Müslümanları tarihi düşmanları olan beyaz Avrupalıların yeni kurbanı olarak gördüklerinden İslam’a sempatiyle baktılar ve -kendileri gibi- mağdur gördükleri Müslümanların yanında yer aldılar. Bunun doğal bir sonucu olsa gerek her sene onbinlercesi doğru İslam’ı öğrendiklerinde Müslüman oldular ve olmaya da devam ediyorlar. (Bu konuyla ilgili sitemize sürekli yeni haberler eklenmekte. Buradan şu ana kadar siteye eklenmiş olan ihtida öykülerine ulaşabilirsiniz.)

Hıristiyanların çıkardığı bir gazetenin haberine göre, İspanyol asıllı Amerikalılardan 11 Eylül sonrasında İslam’ı seçenlerin sayısı yüzde 30 artarak iki yüz bine ulaştı.

Amerika’da Açılan İlk İspanyol İslam Merkezi ( Tıklayın!)

İki milyonun üzerindeki mensubuyla İslam siyahiler arasında da hızla büyümeye devam ediyor. Peki siyahiler arasında neden hızla yayılıyor diye sorarsanız iki önemli nedeni zikredebiliriz.

Birincisi, tarihlerini öğrenen birçokları için İslam’a dönmek atalarının dinine dönmektir. Nitekim yapılan tarihi araştırmalar köle olarak getirilen Afrikalıların çoğunluğunun Müslüman olduğunu ve zorla Hıristiyan yapıldığını gösteriyor.

İkincisi ise İslam dininin insana bakışı ile alakalı. Amerika’da kanun önünde eşit haklara sahip olmak istemelerine rağmen kendilerine karşı yapılan ikinci sınıf muamelesi var. Buna karşılık İslam’ın herkese birinci sınıf insan muamelesi yaptığını öğrenen siyahiler fıtri olarak kendilerini İslam’a yakın görüyorlar.

Amerika’da İslam (Tüm Yazılar İçin Tıklayın)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz