HaberlerİtalyaÖrnek İnsanlar

İtalyan Kadının Hayatını Kurtaran Çiçekçi

Kötülük etrafımızda kol geziyor. Ve bazı insanlar ne yazık ki kötülüğün hizmetkarlığını yapıyorlar. Neyse ki toplumda hala kahramanlar var. Bu türden Bi’ Haber için gelin Avrupa’ya uzanalım.

Müslüman bir çiçekçi, genç İtalyan kadını bir grup sarhoş tarafından tecavüze uğramaktan kurtardı. Adamları uzaklaştırıp, kadına güvenli bir alana kadar eşlik etti.

“Saat 23.30 sularında, sokakta tek başıma yürüyordum. Yürümeyi seviyorum, Floransa ve geceyi de.” şeklindeki Facebook gönderisinin sahibi 25 yaşındaki Gaia Guarnotta’nın başından geçenler, bu perşembe Daily Mail gazetesinin haberinde kendine yer buldu.

İtalya’nın kuzeyindeki Tuscany bölgesinde yürürken, Piazza della Repubblica civarında bir gruba denk geldi.

“Sonrası ise tam bir kâbus idi” diyor Guarnotta. Kalabalık sarhoş grubun kendisine ağza alınmayacak ifadelerle saldırdığını, yüzüne tükürdüğünü ve tenha bir yere zorla götürmeye çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Çiçek satıcısı Hossein Alamgir kargaşayı fark etti ve kızcağızın yardımına koştu, adamları kovalayıp uzaklaştırdı.

Italyan
İtalyan Kadının Hayatını Kurtaran Çiçekçi 1

Bangladeş kökenli Alamgir, Direttanews’in haberine göre 2005’ten bu yana İtalya’da yaşıyor. Guarnotta’yı kurtardıktan sonra onu güvenilir bir yere götürüp yemek ikram etti. Aynı zamanda ona elini-yüzünü yıkaması için mendil verip kendisine bir de gül hediye etti.İtalyan Kadının

“Dünyada hala Hosseın gibi karşılık beklemeden yardım edenler var olduğu için müteşekkirim. Bu yüzü asla unutmayacağım.”

İtalya, 1.7 milyon dolaylarında bir Müslüman sayısına sahip. Bunların 20.000’i ise mühtedi. Bu bilgiler ulusal istatistik ajansı ISTAT tarafından sağlanıyor.

Bir Pew Research Center (Pew Arastirma Merkezi)’in Ocak ayında yayınladığı anketine göre, %63’lük oran ile İtalya, Batı Avrupa’da Müslümanlara mesafeli bakan kesimin başını çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu