Kafesini Soyan Hırsızları Affetti

0
220
Kahve Yapan Adam

Günlük yaşamın kargaşası içerisinde, şehrin gürültüsü, hengamesi ve yaşattığı stres bizlere bazen kim olduğumuzu, ansızın inandığımız değerleri ve yargıları unutturabiliyor. Öyle ki bazen oldukça acımasızlaşıyor ve bencilleşebiliyoruz. Yine de, Bi’ Dünya Haber ekibi olarak bunların bizlere kimliğimizi unutturacak bahaneler olmadığını sizlere belirtmek istiyoruz. Önümüzde Elenani gibi bir örnek varken bunu söylemek gerçekten zor…

New York’ta kafesi soyguna uğrayan Amerikalı bir Müslüman olan Abdul Elenani, kafesinin kapısına kafesini soyan hırsızları affettiğini beyan eden bir mektup asarak Peygamberimiz’in (sav) güzel ahlakını bize hatırlattı ve yaşadığı olay karşısında çok güzel bir tepki verdi. Elenani’nin, Brooklyn’deki kafesinin camına astığı mektupta şunlar yazıyordu:

“Eğer çaldığınız para sizin ve ailenizin durumunu iyileştirmek içindiyse sizi affediyorum. Eğer kendinizi ve sağlığınızı dışarılarda bir yerde mahvetmek için çaldıysanız, sizi yine affediyor ve sizden kendinizi düzeltmenizi istiyorum.”

Kafesini Soyan Hırsızları Affetti
Kafesini Soyan Hırsızları Affetti 1

İnternette hızla yayılan mektup, hırsızlara karşı duyulan merhamet ve affetme duygularıyla yüklü. Kafe sahibi Elenani, mektubunu Hz. Muhammed’in (s.a.v) şu iki hadisiyle noktalıyor: “Size kötülük yapanlara siz kötülük yapmayın, onlara bağışlama ve merhametle muamele edin.”

İslam’la alakalı yanlış fikirlerin cereyan ettiği, Müslüman karşıtı siyasi havanın estirildiği bu günlerde, Elenani’nin bu davranışı sosyal medyada büyük bir etki uyandırdı. Elenani, sadece Peygamberimiz’in yolundan giderek hırsızı affetmesiyle birlikte dinle alakalı yanlış kanaatlerin giderilmesine vesile olduğu için oldukça methedilmesinin yanında, büyük şehirde yaşayan bir insan profilinin beşeri duygulardan yoksun olmadan da var olabileceğini gözler önüne sermiş oluyor.

Kaynakça

  1. Kafesini Soyan Hırsızları Affetti, https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10210412108075101&set=pb.1115408098.-2207520000..&type=3
Kaynakhttps://aboutislam.net/
Önceki İçerikSu Üzerine Kurulmuş Dünyanın En Güzel 10 Camisi
Sonraki İçerikKomşuluk Hatırı Projesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz