Kazanmayı O Kadar Çok İstiyordum Ki

68

KUALA LUMPUR- Dünyanın çeşitli yerlerinden 27 Bilim iletişimcisinin katılımıyla gerçekleşen 11. FameLab Uluslararası Müsabaka’sında, Malezyalı Dr. Siti Hanafiah sergilediği olağanüstü performasıyla “Dünya’nın en iyi Bilim İletişimcisi” seçildi.

Kazanmayı o kadar çok istiyordum ki anlatamam. Çünkü Malezya’da pek çok kimsenin sabahın erken saatlerinde kalkarak cesaretlenmem ve başarmam için dua ettiğini biliyordum. ”

diyor Dr. Siti Hanafiah 

Malezya Sains Üniversitesi (USM) Biyoloji Bölümü Profesörü, yarışmada “Gizlenmiş Katili Bulmak” başlığıyla, Bio-işaretleri (biomarkers) kullanarak bulaşıcı hastalıkların teşhisi üzerine yaptığı sunumuyla seyircileri ve jüriyi hayrete düşürdü.

İngiltere’de düzenlenen Cheltenham Bilim Festivalinde 6 gün boyunca her bir yarışmacıdan seçmiş oldukları konu hakkında 3 dakikalık sunum gerçekleştirmeleri istendi.

Dr. Siti Hanafiah duygularını şu ifadelerle dile getiriyor  Farklı olduğum için kazandığımı düşünüyorum. İzleyicilerin duygularıyla bağlantı kurmak ve onların bir şeyler hissetmelerini sağlamak istedim.” diyor 

Kaynak:http://aboutislam.net/muslim-issues/asia/muslim-biologist-named-worlds-best-science-communicator/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz