Kazanmayı O Kadar Çok İstiyordum Ki

0
147
Siti Khayriyyah

KUALA LUMPUR- Dünyanın çeşitli yerlerinden 27 Bilim iletişimcisinin katılımıyla gerçekleşen 11. FameLab Uluslararası Müsabaka’sında, Malezyalı Dr. Siti Khayriyyah sergilediği olağanüstü performasıyla “Dünya’nın en iyi Bilim İletişimcisi” seçildi.

Kazanmayı o kadar çok istiyordum ki anlatamam. Çünkü Malezya’da pek çok kimsenin sabahın erken saatlerinde kalkarak cesaretlenmem ve başarmam için dua ettiğini biliyordum. ”

Malezya Sains Üniversitesi (USM) Biyoloji Bölümü Profesörü, yarışmada “Gizlenmiş Katili Bulmak” başlığıyla, Bio-işaretleri (biomarkers) kullanarak bulaşıcı hastalıkların teşhisi üzerine yaptığı sunumuyla seyircileri ve jüriyi hayrete düşürdü.

İngiltere’de düzenlenen Cheltenham Bilim Festivalinde 6 gün boyunca her bir yarışmacıdan seçmiş oldukları konu hakkında 3 dakikalık sunum gerçekleştirmeleri istendi.

Dr. Siti Khayriyyah duygularını şu ifadelerle dile getiriyor:  Farklı olduğum için kazandığımı düşünüyorum. İzleyicilerin duygularıyla bağlantı kurmak ve onların bir şeyler hissetmelerini sağlamak istedim.” diyor.

Önceki İçerikİslam Şehirleri: Kabil
Sonraki İçerikOlimpiyatlar İçin Mobil Mescitler Hazırlattılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz