Yardım FaaliyetleriBi' Dünya Liste

Kurban Bağışı Yapabileceğiniz 20 Kurum

Kurban Bayramı’na az bir süre kalmışken, vacip olan kurban ibadetini yerine getirme maksadıyla Müslümanları da tatlı kurban telaşı sardı. Bu ibadeti yerine getirmek için kimi, kurban hayvanı alarak ibadetini bizzat kendisi yapıyor. Kimisi de, uygun şartları yerine getirmek suretiyle vekaletini çeşitli kurumlara emanet ediyor. Bizler de bayram gelmeden evvel kurban vekaleti alan birkaç kurumu sizler için listeleyelim istedik.

Listeye elbette ki daha birçok güzel kurumumuz eklenebilir. Biz bu kurban 20 tanesini sizler için derledik. Öyleyse buyrun içeriğimize…

Not: Kurumlar alfabetik sırayla verilmiştir.

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı

Aziz Mahmud Hudayi Vakfi
“Kurban Fedakarlık Bayramı” diyerek yola çıkan Hüdayi Vakfı, sizleri dünyanın dört bir köşesindeki kurban heyecanına destek ve bağışlarınızla ortak olmaya çağırıyor. Vakıf, bu sene 40 ülkede ihtiyaç sahiplerinin evlerine misafir olmayı hedefliyor.

Yurt dışı hisse bedeli: 1900₺

Çare Derneği

Care Dernegi

Çare Derneği, bu yıl “Paylaş ki Çoğalsın” sloganıyla kurban bağışlarınızı dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Vekalet yolu ile kurban kesimlerinin en iyi ve en güzel şekilde yerine getirilebilmesi için bu yıl da kendileri kurban hazırlıklarını tamamlamış surette vekaletlerinizi bekliyorlar.

 

Yurt dışı hisse bedeli: 1350₺

Yurt içi hisse bedeli: 2750₺

Hak İnsani Yardım Derneği

Hak Insani Yardim Dernegi

Birçok farklı alanda yardım faaliyeti çalışmalar yürüten Hak İnsani Yardım Derneği bu kurbanda da Afrika, Türkiye, Moro, Arakan, Yemen, Afganistan ve Suriye’de kurban kesimi gerçekleştiriyor.

 

Afrika hisse bedeli: 1600₺

Sair ülkeler hisse bedeli: 2500₺

Hayrat Yardım

Hayrat Yardim
Dünya genelinde gıda sıkıntısı yaşayan, et almakta zorluk çeken insanlara Kurban Bayramı vesilesiyle kurban yardımı yapılması, hem paylaşma duygusunu pekiştirir hem de sosyal eşitsizliklerin giderilmesine yardımcı olur. Hayrat Yardım da ihtiyaç sahipleri için “Kurban Bayram Olsun” diyerek yola çıkıyor ve bu yolda yurt içinde ve yurt dışında bulunan temsilcileri ile beraber tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere kurbanlarınızı ulaştırıyor.
Yurt dışı hisse bedeli: 1700₺

Yurt içi hisse bedeli: 2600₺

Hayra Vesile Derneği

Hayra Vesile Dernegi

Bilhassa su kuyusu alanında temayüz eden Hayra Vesile Derneği, bu kurbanda da son zamanlarda şiddetli kıtlık geçiren Kenya’da kurbanlarınızı ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor ve kesim videosunu da telefonunuza gönderiyor.

Hisse Bedeli: 1250₺

İDDEF

IDDEF

İDDEF, yurtdışı büyükbaş hisse ve küçükbaş vacip kurban bağışlarınızı dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmada vekaletlerinize bu sene de talip. Bu seneki mottosu ise “Kardeşinle Kurbanını Paylaş”.

Hisse bedeli: 1200₺
Küçükbaş bedeli: 1400₺

İHH İnsani Yardım Vakfı

IHH Insani Yardim Vakfi
İHH, 30 yıldır olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da ihtiyaç sahipleri için “Bir Hisse Mutluluk” diyerek yola çıkıyor. Kurban vekaletlerinizi Türkiye ile birlikte 60 ülkede milyonlarca kişiye ulaştırmanın hazırlıklarını yapıyor.
 

Hisse bedeli: 2000₺

İlim Yayma Cemiyeti

Ilim Yayma Cemiyeti 1
Kurban Bağışı Yapabileceğiniz 20 Kurum 1

mam hatiplerin kurulmasında öncülük eden ve faaliyet sahasını yıl geçtikçe genişleten İlim Yayma Cemiyeti, her sene olduğu gibi bu sene de yurt içi kurban kesimlerinizde vekaletlerinizi kabul ediyor.

Yurt içi hisse bedeli: 2500₺

İnsan Vakfı

Insan Vakfi

Kurban vesilesi ile her yıl binlerce aileye Kurban yardımında bulunan İnsan Vakfı, hayırsever vatandaşların kurban bağışlarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak için bu sene de Kurban organizasyonu düzenliyor.

Afrika hisse bedeli: 1250₺
Asya hisse bedeli: 2000₺

İyilik Denizi Derneği

Iyilik Denizi Dernegi

Teslimiyet ve bağlılığın bir göstergesi, umudu yeşerten kurban ibadetiyle İyilik Denizi Derneği, bu sene de usulüne uygun kestiği kurbanlarla uzakları yakın kılmaya niyetli!

Yurt dışı hisse bedeli: 1400₺

İyilikte Yarışanlar Derneği

Iyilikte Yarisanlar Dernegi

İyilikte Yarışanlar Derneği, bu sene beşincisini düzenleyeceği kurban kampanyasında “Paylaşmanın Huzuru Kurban” sloganı ile başladı. Bu kurban bayramında da paylaşmanın huzurunu yaşamak ve yaşatmak için yola çıkıyorlar.

Hisse bedeli: 1600₺

Sadakataşı Derneği

Sadakatasi Dernegi

Sadakataşı, Kurban organizasyonunu bu yıl “Kurban Yeryüzüne Armağan” çağrısıyla başta Türkiye olmak üzere 35 ülke ve 100’ün üzerinde bölgede gerçekleştirerek 1 milyon ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor.

Hisse bedeli: 1250₺

Türkiye Diyanet Vakfı

Turkiye Diyanet Vakfi

Türkiye Diyanet Vakfı, kurban bereketini kardeşlerimize ulaştırıyor, bayram sevincini hep birlikte yaşıyoruz. TDV bu sene de “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” diyor.

Yurt dışı hisse bedeli: 1800₺
Yurt içi hisse bedeli: 2250₺
 

Türk Kızılayı

Turk Kizilayi

Türk Kızılayı, göndermiş olduğunuz bağışlarınızla kurban bereketini ihtiyaç sahibi ailelerle yıl boyu paylaşıyor. Bu seneki sloganı ise değişmedi. Kızılay, “Hilâl olsun Türkiye” diyor.

Umuda Koşanlar Derneği

Umuda Kosanlar Dernegi

Umuda Koşanlar Derneği, bu Kurban Bayramında da vekalet verdiğiniz kurbanlarınızı muhtaç durumda olan bölge ve ailelere memnuniyetle ulaştırıyor. 2022 yılında da “Kurban Hatırlamaktır” diyerek yola çıkarken, Asya ve Afrika’da yoksullukla mücadele eden kardeşlerimize de bir umut olmaya çalışacaklar.

Hisse bedeli: 1600₺

Verenel Derneği

Verenel Dernegi

Verenel, “Ümmete Can Kurban” diyerek bu sene de vekaleten kurbanlarınızı keserek ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırıyor.

Afrika hisse bedeli: 1600₺

Yardımeli Derneği

Yardimeli Dernegi

Kurulduğu ilk günden itibaren her yıl düzenli şekilde devam eden kurban kesim ve dağıtım organizasyonu, bu yıl da yürek coğrafyamızın farklı bölgelerinde, ilk günkü heyecan, azim ve kararlılıkla gerçekleştirilmek üzere tüm hazırlıklarıyla tamamlandı. Yardımeli Derneği, bu sene “Kurbanlar kardeşliğe, Fidanlar İnsanlığa” diyor.

Afrika hisse bedeli: 1350₺
Türkiye, Asya, Balkanlar, Orta Doğu hisse bedeli: 2400₺

Yardımhane Derneği

Yardimhane Dernegi

Yardımhane, Afrika’da ihtiyaç sahibi ailelere kurbanınızı ulaştırmanıza aracı oluyor ve şunları ekliyorlar: “Birlikte kurban vesilesi ile umut ve gülümseme dağıtalım.”

Yeryüzü Doktorları

Yeryuzu Doktorlari

Açlık sınırında yaşayan yüz binlerce insan sevdikleriyle bayram edebilsin diye Yeryüzü Doktorları kurbanlarınızı yeryüzü ile paylaşmaya davet ediyor. Bağışlarınız kurban olsun, sağlık olsun.

Hisse bedeli: 1600₺

Yetim Vakfı

Yetim Vakfi

Yurtiçi ve yurtdışında kurban organizasyonları düzenleyen Yetim Vakfı da kurbanlarını dünyanın yetimlerine pay ediyor. 

Yurt dışı hisse bedeli: 1500₺
Yurt içi hisse bedeli: 3200₺

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu