Mafyadan Terör Mağdurlarına Destek

314

Yeni Zelanda’da camiye yapılan terör saldırısının ardından yalnızca İslam dünyasının değil, bütün dünyanın etkilendiğini söylemek mümkündür. Son zamanlardaki en büyük terör saldırılarından biri olan bu olayda çok sayıda Müslüman şehit oldu.

Saldırının akabide Yeni Zelanda toplumundan müslümanlara birçok destek mesajı geldi. Bu desteğin şüphesiz en ilginç olanı bir çete üyelerinin saldırıda vefat eden Müslümanların yakınlarına taziyeye gitmeleri oldu. Yalnızca taziyeye de gitmekle kalmayıp ailelere teselli de verdiler.

Başbakan Jacinda Andern’in bazı mağdurların ailelerini taziyesi esnasında Mongrel Mob olarak nam salan bu çetenin üyeleri de ordaydı.

Ziyaretten sonra Başbakan Ardern 39 yaralının tedavi edildiği hastaneye hareket etti. Sonrasında ise Canterbury mülteci merkezini ziyaret etti. Ziyareti esnasında saygı işareti olarak siyah başörtüsü taktığı görüldü. Bu davranışı birçok sosyal medya hesaplarında ve haberlerde övgüyle karşılandı.

Son olarak Mongrel Mob’un üyelerinden birinin Facebook paylaşımı ülkedeki insanlarının saldırıdan sonra nasıl birlik olduğunu adeta gözler önüne seriyor:

Tanielu Fatu’nun Gönderisi:

‘’Müslüman ailelerimiz ve toplumumuz bu kadar şiddetli ve acımasızca bir saldırıyı hak etmiyor. Bu canavarın yaptığı saldırı, bir ibadet yerine ve orada acımasızca yapılan bu saldırı sonucunda hayatını kaybedenlere karşı saygısızlıktan başka bir şey değildir.’’

Bunlar Da İlginizi Çekebilir !

Yeni Zelanda Parlementosu Kur’an-ı Kerim İle Açıldı

2018 Yılının Müslüman Bilim Adamları

Camiye Bırakılan Anlamlı Mektup

Ünlü Davetçi İstanbul’da

Misyonerlikten İslam Davetine

Japonya’da Havalimanlarına Namaz Odaları Yapılıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz