Manchester’daki Müslüman Bisikletçiler Filistin için Pedal Çevirdi

0
170
Manchester'daki Müslüman Bisikletçiler Filistin için Pedal Çevirdi

Dünya üzerinde zulmedenlere karşı ayağa kalkan pek çok insanı zaman zaman hepimiz sosyal medya aracılığıyla tanıma fırsatına sahip olabiliyoruz. Bu cesur kahramanlar bazen bir tweet, bazen bir postla bu zulme ses çıkarırken, size haberini sunacağımız örnekteki iki arkadaş kendi şehirlerinde bir bisiklet turu düzenleyerek Filistin’e karşı yapılan zulümlere dur diyor.

İki Müslüman bisikletçi, İsrail’in Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki Filistinlilere yönelik yaptığı saldırılar hakkında kamuda bir farkındalık yaratma ve fon bulma amacıyla Manchester’da bisiklet turu düzenledi.

Noor Alam (36) ve Ahtsham Arfan (41)’den oluşan ikili “2 Muslim Night Riders” (2 Müslüman Gece Binicisi) ismiyle tanınıyor. Aynı isimle YouTube’da da yer alıyorlar ve hem binicilik hem de farklı konularda çeşitli videolar paylaşıyorlar. Manchester’daki bisiklet yolculukları için Filistin halkının içinde bulunduğu zor duruma dikkat çekme amacıyla olduğunu belirtiyorlar.

“Karantina başladığında, kilo vermek ve forma girmek için egzersiz yapmaya karar verdik. Gün boyunca aile ve iş ile çok meşgul olduğumuz için gece bisiklet sürmeyi seçtik” diyor Ahtsham.

Dabbagh Welfare Trust

Kanada, ABD, Bangladeş ve Danimarka dahil pek çok ülkeden bağış beklediklerini belirten Noor, Gazze’de yardım dağıtmak için sahada çalışan Dabbagh Welfare Trust (DWT) hayır kurumuyla iş birliği yaptıklarını da ekliyor.

İyiliği ve iyi olanı fark ettirmenin, bu haberde olduğu gibi, aklımıza hayalimize gelmeyecek mekanlarda ve şekillerde vuku bulması inşallah hepimizin bu güzellikleri arttırmadaki çabasına destek olur.

Kaynak

  1. The #Muslim #Night #Riders #Intro; https://youtu.be/4sgLjXNms2M
Kaynak https://aboutislam.net
Önceki İçerikRamazan Söyleşileri: Gana’da Ramazan
Sonraki İçerikRamazan Söyleşileri: Kongo’da Ramazan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz