Müslüman Kafe Sahibinden Örnek Davranış

0
232

Bilhassa kötülüğün etrafımızı bir ağ gibi sardığı yaşadığımız şu çağda örnek davranışlara çok ihtiyacımız var. Hadi güzel bir örnek davranış haberi için Avrupa’ya uzanalım.

İngiltere’nin Leicester şehrindeki bir kafenin sahipleri, hırsızlar dükkanlarını soyup eşyalarına zarar verdikten sonra çok kötü bir durumda kalmışlardı. Fakat hırsızlara karşı duydukları öfke ve üzüntülerini bir kenara bırakmaya ve İslam’ın güzel öğütlerinden yola çıkarak hırsızları affetmeye karar verdiler.

Kafe Sahibinden Örnek Davranış 1

Hırsızların görmesini umarak dükkanlarının camına onları affettiklerine dair bir mesaj astılar:

Bu Dükkana Giren Hırsızlara,

Sinirli olmak her zaman için çok daha kolay ancak dinimiz bize sabırlı olmayı ve diğer insanların yaptığı yanlış davranışları affetmeyi öğütlüyor. Bunu yapmanızın nedeni ne olursa olsun umarım verdiğiniz zararın farkına varırsınız. Yaptığınız her şeyi arkada bırakarak sizi affediyoruz. Barış ve rahmet sizinle olsun. Esselamu Aleykum. -The Saınts-

Müslüman Kafe Sahibi 2

Saints Mokha Kafe’nin sahiplerinden biri olan Omar, IlmFeed sitesine olanları şöyle anlattı:

“Maalesef ki yakın zamanda dükkanımız soyuldu. Hırsızlar alabilecekleri her şeyi almışlar, almadıkları şeylere de zarar vermişler. Biz bu talihsiz olayı, dinimizin bize öğrettiği gibi affedici ve şefkatli yaklaşmak için bir fırsat olarak gördük. Bunun, daha büyük bir insan olmak için, herkese iyilik ve merhametle yaklaşmak için bir mesaj olmasını istedik.”

Kaynaklar

  1. Kafe Sahibinden Örnek Davranış, https://ilmfeed.com/muslim-coffee-shop-owners-forgive-burglars-broke-shop
  2. Müslüman Kafe Sahibi, https://ilmfeed.com/muslim-coffee-shop-owners-forgive-burglars-broke-shop
Kaynakhttps://youtu.be
Önceki İçerikKur’an Pasifik Okyanusu Adalarında
Sonraki İçerikVietnam’ın En Büyük Camisi: Kahramanlar Rahmet Camii

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz