Şehit Ailelerine Ücretsiz Hizmet Sunuyor

45

Bu cennet vatanın öz evlatları yüzyıllardır ülkesinin yaşadığı sıkıntılar karşısında her daim elini taşın altına koymasını bildi. Kimi yavrusunu, kimi malını mülkünü, kimi de elinden gelen ne varsa feda etti bu uğurda. Tek bir karşılık bile beklemeden.

Bugünkü haberimizi medeniyetler beşiği Mezopotamya’nın sınırları içerisinde konumlanmış güzel şehrimiz Mardin’den Baver Alpaslan kardeşimiz güzelleştiriyor.

“Şehitlerimizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz.”

6 yıldır taksicilik yapan Baver Alpaslan taksisine binen şehit ailelerini ücretsiz taşıyor. Aracının arkasına “Bu araç şehit ailelerine ücretsizdir” yazısını yazdıran Alpaslan, 15 Temmuz darbe girişiminde çok sevdiği iki kişinin şehit düştüğünü, bunlardan birinin ailesinin Ankara’da yaşadığını, oraya her gidişinde onları ziyaret ettiğini ve ailenin anlattıklarından çok etkilendiğini söylüyor.

Bundan yaklaşık iki ay önce de aracına binen bir şehit ailesiyle yaptığı sohbet sonrasında böyle bir karar aldığını belirterek şunları söylüyor:

“Mardin’i gezmeye gelen şehit ailesiyle yaptığım konuşmanın ardından gidip aracın arkasına ‘Bu araç şehit ailelerimize ücretsizdir.’ yazdırdım. 15 gün önce bir şehit ailesi bindi aracıma. İlk başta şehit ailesi olarak tanıtmadılar kendilerini. Sonra öğrendim. Ücreti kabul etmedim. Ödemek için ısrar etiler. ‘Şehitlerimizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz’ diyerek almadım.”

“Onlar ve Yakınları İçin Ne Yapsak Azdır”

Bu güzel davranışıyla Mardinlilerin takdirini kazanan Alpaslan, bundan büyük bir memnuniyet duyarak gururlandığını ifade ediyor ve şehit yakınları için atılacak her adımın destekçisi olacağını belirterek sözlerine şöyle devam ediyor:

“Şehitlerimiz için ne yapsak az, onların hakkı ödenmez. Az da olsa bir katkıda bulunmak istiyoruz. Şehit ailelerimizin buna ihtiyacı olmadığını biliyoruz. Şehitlerimiz bizim için canlarını ortaya koymuş. Onlar ve yakınları için ne yapsak azdır. Ben de şehit ailelerimize katkıda bulunmak istedim. Şehitlerimiz yeterince büyük bir bedel ödemiş. Devletimiz, insanlarımız var oldukça şehit ailelerimiz asla kendilerini yalnız hissetmesinler. Biz her zaman onların yanındayız.”

Diğer Güzel Haberler

Bugün mühendis bir abimiz ile birlikte turistlere İslam’ı anlatmak için Süleymaniye’deydik. Yaptığımız şey camiye gelen turistleri tebessümle karşılamak, müslümanlar ve İslam hakkındaki ön yargılarını kırmak, yanlış bildiklerini düzeltmek ve dinimizi güzel bir şekilde anlatmaktı. Okumak İçin Tıklayın

Hollanda’da bir grup gönüllü, Çin’in, Sincan Uygur özerk bölgesindeki insan hakları ihlallerini dünyaya duyurmak ve 10 aydır Amsterdam’da tek başına gösteri yapan Uygur Türkü Abdurehim Gheni’ye destek olmak için artık Hollanda ile özdeşleşmiş bir yol seçtiler ve 80 kilometrelik bir bisiklet turu düzenlediler. Okumak İçin Tıklayın

Kırıkkale Ümmül Kur’a Camii Derneği çorba çeşmesi yaptırarak yüzyıllardır bizlere miras kalan yardımlaşma, paylaşma ve ikram duygusunun tekrar hayat bulmasını sağlamakla birlikte ihtiyaç sahiplerinin her gün sıcak çorba içmesine de vesile oluyor. Hatta bu çeşme sadece ihtiyaç sahiplerine değil cami cemaatine, mahalleliye, öğrencilere, kısaca canı çorba çeken herkese hizmet ediyor. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz