Sıkça Sorulan Sorular

Sitemize çokça gelen soruları sizler için derledik.

Nereye bağlısınız ?

Proje doğrudan ya da dolaylı olarak herhangi bir siyasi veya dini yapıya bağlı değil. Projede yer alan kişilerin yakınlık duyduğu yerler olabilir, kendi aidiyetleri bulunabilir. Bunlar proje içinde gündem edilip konuşulmadığı takdirde zenginlik olarak gördüğümüz bir durum.

Yaptığınız çalışmalardan para kazanıyor musunuz? Ya da giderlerinizi nasıl karşılıyorsunuz?

Şu ana kadar sitemize herhangi bir reklam almadık. Aynı zamanda bir sponsorla da anlaşmadık. Dolayısıyla para kazanmıyoruz. Giderlerimizi ise kendi gayretlerimiz ile veya “Sağ elin verdiğini sol el bilmesin” düsturuyla bize yardım ulaştıran kişilerin verdiği maddi destekler ile karşılıyoruz.

Size destek olmak istiyorum. Ne yapabilirim?

Aslında destek kelimesi çok geniş bir anlamı ihtiva ediyor. Bunu biraz açmakta fayda var. Gelin birlikte neler yapabiliriz bakalım:

-Herhangi bir yabancı diliniz var ve araştırma/çeviri vb. konularda yardımcı olmak istiyorsanız ilgili dil ekiplerimize dahil olabilirsiniz.

-Yazılım ve tasarım alanlarında bilgi ve beceri sahibiyseniz teknik ekibimize katılabilirsiniz.

-Herhangi bir yabancı dil becerim yok ama bir konuyu çok güzel bir şekilde anlatabilirim ya da yeni şeyler üretebilirim derseniz tematik içerikler ürettiğimiz ekibimize katılabilirsiniz.

-Sosyal medyada aktifim ve iyi bir kullanıcıyım derseniz sosyal medya ekibimize dahil olabilirsiniz.

-Ben bu projeyi gerçekten çok beğendim ve her ne gerekiyorsa onu yapmak istiyorum derseniz haber editörlüğü ekibimize katılabilirsiniz.

-Bir ekibe dahil olacak kadar vaktim yok. Yoğun biriyim ama yine de destek olmak istiyorum derseniz ise duyuru ekibimize dahil olabilirsiniz.

– Sosyal medya hesaplarından güzel haberleri duyurabilirsiniz. Ya da duyurmasının faydalı olacağı tanıdıklarınız varsa onlardan rica edebilirsiniz.

-Bu güzel haberleri yaygınlaştırmak için bulunduğunuz mekanlarda (yurt,dernek,okul vb.) güzel haberler panosu oluşturabilirsiniz.

-Bu projenin daha fazla büyümesi için şöyle bir maddi destekte bulunmak istiyorum derseniz de yine bizimle iletişime geçebilirsiniz.