Teksas’ta Kapılar Herkese Açık

226

İslam dininin, medyanın gösterdiği gibi olmadığını bizler biliyoruz. Peki ya yabancılar? Onlara da bir şekilde anlatılması lazım. İşte bu güzel haberimiz tam da onunla alakalı. Keyifli okumalar :)

Teksas’ın Harris bölgesinde yaşayan vatandaşlar İslam’ı ve Müslümanları tanımak için eşsiz bir şansa sahip oldular. Bölgenin yerel camisi, cumartesi günü kapılarını açıp tüm bölge sakinlerini camiye davet etti. Bu şekilde Müslüman halk ve gayrimüslim komşuları arasındaki ilişki güçlendi ve vatandaşlar İslam’ı ve Müslümanları ilk elden tanıma fırsatına sahip oldular.

GainPeace hareketinin yöneticisi olan Dr. Sabeel Ahmed verdiği röportajda bu konuya değiniyor:

“Müslümanlar camilerin kapısını Müslüman topluluğuyla tanışmak isteyen herkese açık tutuyor.”

“Mevcut siyasi iklim, Müslümanlar hakkında gerçekliği olmayan düşüncelerin türemesine neden oldu. Ancak bunun yanı sıra insanlarda İslam’a ve Müslümanlara karşı bir merak da uyandı. Bizim, camilerde yürüttüğümüz ‘Mosque Open Houses’ çalışmaları ile insanlar, İslam hakkında doğru bilgilere ulaşabiliyor ve akıllarındaki sorulara cevap bulabiliyorlar.”

Camiye gelen konuklar önce bilgilendirici konuşmaları dinliyorlar ve ardından kendilerine özel kına modellerinden birini seçerek ilginç bir deneyim yaşıyorlar. Mosque Open Houses etkinliği kapsamında camiyi ziyaret eden Amerikan vatandaşlarının %90’ı daha önce hiç camiye gitmediğini söylüyor.

Houston bölgesinde 300.000’e yakın Müslüman yaşıyor. Konuyla ilgili Rahip Jen Kindsvatter da “Komşularımızı tanımak bizim için önemli. Onlarla aynı dünyayı farklı şekillerde tecrübe ediyoruz.” diye belirtiyor.

Diğer Güzel Haberler

Günlük hayatta yaşanan gelişmeler ile birlikte biz Müslümanlar da inandığımız gibi yaşamayı sürdürmek istiyoruz. Peki bu nasıl mümkün olabilir? Okumak İçin Tıklayın

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın bir kuruluşu olan İslam Kalkınma Bankası, bilim, teknoloji ve İslam Dünyasındaki yenilenme projelerine 500 milyon dolar bütçe ayırdığını 43. Olağan yıllık toplantısını yaptıkları Tunus’ta duyurdu. Okumak İçin Tıklayın

Hakikate ve doğru olana temayülün fıtrattan olduğuna inanırım. Dünya üzerinde İslam aleyhine yapılan bunca propagandaya rağmen aklının ve kalbinin sağduyusunu takip ederek İslam’a koşanlar da bunun kanıtı olsa gerek. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz