Yayın İlkelerimiz

Takipçilerimize mümkün olan en iyi kalitede, özgün, yaratıcı, yapıcı, güvenilir ve saygın bir içerik ile hizmet etmeyi hedefliyoruz. Yayın ilkelerimiz ekibimizin, üye ve takipçilerine verdiği taahhüt niteliğindedir.

-Bi’ Dünya Haber, dünyanın her bölgesinden Müslümanlarla ilgili öne çıkan olumlu gelişmeleri haber yapmayı kendine ilke edinir.
-Müslümanlar hakkında negatif söylemler, savaş ve şiddet içerikli haberler değerlendirmeye alınmaz.
-Müslümanların birlikte duruş sergilemeleri gereken istisnai durum ve koşullarda iyi dilek ve temennileri sunmaktan da geri kalmaz.
-Bi’ Dünya Haber, “Aranızda Selamı Yayınız’’ düsturundan hareketle dünya genelindeki Müslümanlar arasında etkileşim ve olumlu iletişimi sağlayıcı; aynı zamanda Müslümanlar hakkında güven, ilham ve esenlik verici, ufuk açıcı, iyiliği özendirici haberleri konu edinir ve bunlara dair içerikler üretir.
-Dünya Haber’de yayımlanan çeviri haber ve içerikler kaynağın birebir aktarımı ile değil yazarlarımızın olayın özüne dair aktardıkları yorumlar üzerinden şekillenir.
-Çeviri haberler çoğu zaman birden çok kaynaktan alınarak derlenir.
-Sitemizde yayınlanan çeviri haberlerin kaynakları referans olarak haber sonunda verilir.
-Bi’ Dünya Haber’in hazırladığı tematik içerik haberleri yayın ekibimizin özgün eserleridir. Dolayısıyla herhangi bir yazının paylaşımı ancak yayın ekibinin izniyle mümkündür.
-Sitede yayınlanan tüm yazılar Bi’ Dünya Haber’e aittir. Hiçbir surette izinsiz kopyalanıp yayınlanamaz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
-Bi’ Dünya Haber’in belirttiği bu ilkeler yayın ekibince belirlenmiş olup çeşitli durumlarda farklılık arz edebilir.
-Sitede toplumsal ahlaka aykırı; fitne uyandırıcı, saldırgan veya dışlayıcı, kötü örnek oluşturan herhangi bir içeriğe yer verilmez.
-Bi’ Dünya Haber hiçbir şekilde rant veya kar gütmez.