DuyurularBizden Haberler

Ağustos Ayı Sohbet Kampları – Bi Dünya Sohbet Topluluğu

Bi Dünya Sohbet Halkası‘nda yaptığımız sohbet kamplarını geliştirmeye ve yenilerini açmaya hız kesmeden devam ediyoruz. Allah nasip ederse Ağustos ayında dört kamp ile devam edeceğiz. Sıkça sorulan kampların detayları belli oldu. Gelin hep birlikte kampları tanıyalım.

1)Tevbe Hastanesi Kampı – Nureddin Yıldız

nureddin yildiz videolari
Ağustos Ayı Sohbet Kampları - Bi Dünya Sohbet Topluluğu 1

Kul olmamızın hata yapan, gaflete düşen yanlarının bilincinde olamadığımız,ifrat ve tefrite kaydığımız bir çağda yaşıyoruz. Yaşadığımız çağın Müslümanları olarak İslam’ı hakkıyla yasayabilme isteğimiz var. Lakin yaptığımız yanlışlar, düştüğümüz hatalar bizi sonsuz bir umutsuzluğa sürükleyip şeytanın kucağına atıyor.

Bu kamp ile “İstiğfar edeni affederim.Kendisini affetmeye kadir olduğumu bilenin günahlarını affederim” hadisi düsturunca Nureddin Yıldız hocamızın videoları üzerinden tevbe ahlakını öğrenmeyi ve affedilen kullardan olabilmenin gerekliliklerini öğreneceğiz.

Kamp Formatı: İlmel Yakin

Tarih: 1 Ağustos- 30 Ağustos 2024

Yoğunluk Düzeyi: Pazar günü hariç her gün 45-60 dk uzunluğunda bir sohbet olacak.

Not: Bu kampımız Hanımlara Özel olarak açılmaktadır.

2) Sahabiler Işığında Kur’an-ı Kerim’i Anlama ve Yaşama Kampı- Muhammed Emin Yıldırım

muhammed emin yildirim videolari
Ağustos Ayı Sohbet Kampları - Bi Dünya Sohbet Topluluğu 2

Not: Bu kamp Temmuz ayında açılan ile tamamen aynıdır. Yetişemeyen veya aramıza yeni katılıp bu kampı takip etmek isteyenler için tekrar açılmaktadır.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) bir hadisinde, “Ashabım yıldızlar gibidir, hangisine uyarsanız doğru yolu bulursunuz” buyurmuştur.

Sahabiler, Kur’an-ı Kerim’i en iyi anlayan ve en güzel şekilde yaşayan insanlardır. Onların hayat hikayelerini öğrenmek, Kur’an’ı daha iyi anlamamıza ve hayatımıza daha güçlü bir şekilde tatbik etmemize yardımcı olacaktır. Çünkü onlar bir anlamda Kur’an’ın canlı tefsirleri, bizlere yol gösteren yıldızlar gibidir.

Bu kampta Muhammed Emin Yıldırım hocamızın videoları ile birlikte, sahabilerin Kur’an ile olan ilişkilerini öğrenerek, kendi hayatımızda Kur’an’ı nasıl daha etkili bir şekilde rehber edinebileceğimizi keşfedeceğiz. Kur’an-ı Kerim’i daha derinlemesine anlamak ve hayatımıza taşımak için sahabelerin örnek hayatları, bizlere ilham kaynağı olacak.

Kamp Formatı: İlmel Yakin

Tarih: 1 Ağustos- 25 Ağustos 2024

Yoğunluk Düzeyi: Her perşembe ve pazartesi günü ortalama 60-90 dakikalık bir sohbet olacak şekilde toplamda 7 dersimiz olacak. Ara günlerde ise o dersleri pekiştirmek için mini videolar ile takviye yapılacak.

3) Medeniyet Ufku- Sadettin Ökten

sadettin okten videolari
Ağustos Ayı Sohbet Kampları - Bi Dünya Sohbet Topluluğu 3

Günümüzde birçok kişi dünyayı anlamak ve anlamlandırmak ile ilgili sorunlar yaşıyor. Bu yaşadığı sorunların temelinde ise kendini nasıl konumlandırması gerektiğini tam olarak bilmemek yatıyor.

Bu kamp Doğu ve Batı medeniyetinde insanın nerde olduğunu ve nerde durması gerektiğini; bu medeniyetlerin doğuşunu, ilerleyişini ve insandaki yerini sorular üzerinden ele almamıza imkan sağlayacak.

Bu kampta Sadettin Ökten beyefendinin videoları vesilesiyle medeniyetteki insan tasavvuru ve portremiz arasındaki kıyaslamayı görebileceğiz. Şuurlu bir Müslüman olarak nasıl bir aksiyon almamız gerektiğini anlamamıza yardımcı olacak ve yol haritası çizmemizde bize öncü olacak.

Kamp Formatı: İlmel Yakin

Tarih: 1 Ağustos- 20 Ağustos 2024

Yoğunluk Düzeyi: Her gün ortalama 30 dk uzunluğunda bir sohbet olacak.

Not: Bu kampımız Hanımlara Özel olarak açılmaktadır.

4) Manevi Gelişim Kampı- Nouman Ali Khan

nouman ali khan videolari
Ağustos Ayı Sohbet Kampları - Bi Dünya Sohbet Topluluğu 4

Rabbimiz yüce kitabında “İnsanoğlu zayıf yaratılmıştır” buyuruyor. Zayıflığımızı gidermek ve hayatta kalabilmek için maddi gıdalar ile beslendiğimiz gibi ruhumuz da buna ihtiyaç duyuyor. Yine biliyoruz ki insan bir kere beslenerek ömür boyu bu ihtiyacı gideremeyeceği için sürekli kendisini beslemek durumunda.

Bu kamp, manevi zayıflıklarımızı gidermek, imanımızda derinleşmek ve kendimizi geliştirebilmek için bizlere büyük bir fırsat sunuyor. Nouman Ali Khan’ın videoları ile Kur’an-ı Kerim’in derinliklerine inerek, ayetlerin hayatımıza nasıl dokunduğunu daha iyi anlayacağız. Onun, ayetleri günümüze uyarlayarak verdiği örnekler, empati kurmamızı kolaylaştıracak ve manevi yolculuğumuzda bize rehberlik edecek.

Yeri gelecek Rabbimizle olan bağımızı gözden geçireceğiz yeri gelecek toplumsal hayatta çürümeden bozulmadan nasıl kalacağımızı öğreneceğiz. Bir yandan her gün okuduğumuz ama anlamı üzerinde çok durmadığımız ayetleri keşfederken diğer yandan kendimizi önemli hatırlatmalarda bulunacağız. Tüm bunlar manevi bir gelişimin başlangıcı olup bizi sonraki aşamalara hazır hale getirecek.

Kamp Formatı: İlmel Yakin

Tarih: 1 Ağustos- 20 Ağustos 2024

Yoğunluk Düzeyi: İki günde bir olacak şekilde ortalama 30-45 dakikalık toplamda 10 sohbet takip edilecek.

Saatler ve İşleyiş

Herkesin yoğunluğu ve müsaitliği değişebileceği için kamp genelinde esnek süreç modeli uygulanıyor. Bu şekilde çalışanlar da ev hanımları da öğrenciler de programa ayak uydurabiliyor.

Size izlemeniz gereken sohbet gönderiliyor. Bir sonraki sohbet görevine kadarki süreçte kendi müsaitliğinize göre istediğiniz vakitte izliyorsunuz. O sebeple “şu gün şu saatte” diyebileceğimiz kesin bir vakitte müsait olup olmanız gerekmiyor, kendi müsaitliğinize göre o süre aralığında izleyebiliyorsunuz. Sohbetleri pekiştirmek ve etkileşimi artırmak için bir de tefekkür grubu oluşturuluyor. Buradan da öğrenilenleri hayatımıza nasıl tatbik edeceğimizi ve izlediklerimizin bizlere neler düşündürdüğünü konuşuyoruz.

Kayıt Süreci

Kamplar topluluk üyelerine özel olup ücretsizdir.

Topluluk üyesi değilseniz ve üyelik numaranız yoksa ” yandaki linkten sohbet topluluğu hakkında bilgi alabilir ve yazının sonundaki linkten topluluğa katılım başvurusu yapabilirsiniz. Üye kaydınız yapılınca üyelik numaranız da size özelden iletilecektir. : Topluluk Üyesi Başvuru

Başvurusu onaylanmış bir “Topluluk Üyesi iseniz ve üyelik numaranız varsa” doğrudan kamplara başvuru yapabilirsiniz: Ağustos Ayı Kampları

Sohbet Ajandası’na ulaşmak için : Sohbet Ajandası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu