İçerikler

Alev Alatlı ile İhmal Edilebilir Nasihatler

Bir ömürlük birikimin, alın terinin, tecrübenin ve dahi tevazunun 21.yy gençlerine miras bırakılma çabasıdır, İhmal Edilebilir Nasihatler… Çünkü, işleyebileceğimiz en büyük günahın birbirimize kayıtsız kalmak olduğunu düşünüyor yazarımız. İşte, şiddetin ve aldanışların çölünde yalın yürek kalmanın ne demek olduğunu bilenlerden olan Alev Alatlı, geleceğin umudu saydığı gençlerimizin aynı çölde “ihmalsizlik ve kandırılışlarla” kaybolmasına göz yummamakta ve güneş altında bize kendini öptürenin gece kimlerle buluştuğunu işaret etmek istemektedir.

İhmal Edenin İmha Olacağı Konular Konuşuluyor!

Toplumunun gençlerini, 21.yy’ın arsız baronlarına yem etmeme konusunda kararlı bir duruş sergileyen Alatlı, bu program ile bilgi ve tecrübelerini onlarla paylaşmak ve bu yüzyıla birkaç sıfır önde başlamalarına fırsat tanımak istiyor. Çünkü biliyor ki, tek pencereden görülen manzara, hayatın tamamı değildir. Tıpkı, önümüze koydukları ve formatlara hapsettikleri gerçeklerin aslolanlar olmadığı gibi… Tarihin derinliklerine pencereler açarak günümüze kadar gelen birçok etkeni, kişiyi, ideolojiyi ve eylemi masaya yatırmayı amaçlayan ve bunlar üzerinden bir “hakikat sorgulaması” yapmayı hedefleyen Alev Alatlı, İhmal Edilebilir Nasihatler ile haddini ve yerini bilen tüm gençlere hitap etmektedir.

Politikacı ve Yazar Ayşe Böhürler‘in sunumu, Siyaset Bilimci ve Yazar Süleyman Seyfi Öğün‘ün katkılarıyla Alev Alatlı ile İhmal Edilebilir Nasihatler, üç yıl önce başlayıp biten, ortalama 50 dakikalık, toplamda 49 bölümden oluşan bir programdır. Youtube, TRT2, TRTdinle gibi platformlar üzerinden rahatlıkla bulabileceğiniz programı, “1.25” hızıyla daha keyifli takip edebileceğinizi düşünmekteyim 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu