Duyurular

“Bizden Haberler” Köşemiz Artık Yayında!

Dünyanın çeşitli coğrafyalarından Müslümanların iyilik ve güzellik dolu haberlerini sunmaya devam ediyoruz. Bu haberlerin birçoğu, henüz yayına hazırlık aşamasındayken bizleri heyecanlandıran, gözlerimizi yaşartan türden. Bizi böyle etkileyen gelişmeleri sizlerle paylaştığımızdaysa heyecanımız katlanıyor, hatta bu duyguların sirayet ettiğini ve birilerine ulaştıkça silsile haline geldiğini görmek de yüzlerimizi güldürüyor.

Kur’ânî ve Nebevî mesajlar bize iyiliği yaymak sorumluluğunda olduğumuzu hatırlatıyor. Biliyoruz ki Efendimiz’in gönüllere dokunuşunda, İslam’ı sevdirişinde yardımcısı üsve-i hasene olan ahlakıydı. Aynı şekilde sahabenin de birçok insanı güzel ahlakla, iyilikle, vefayla, samimiyetle, doğrulukla, merhametle, hoşgörüyle, adaletle, cömertlikle, edeple etkilediğini ve bu vesileyle kazandığını görüyoruz. Bu özel hasletlerin kendisinde mevcut olduğu öyle güzel insanlar var ki… Şükür ki var, hâlâ var. O zaman tüm bunları anlatmanın, tüm bunların mümkün ve bize ne kadar yakın olduğunu göstermenin gayreti de bizde olmalı. Olmalı ki iyilik yayılsın, çoğalsın. Olmalı ki İslam yayılsın, korkulan bir şey olmaktan çıksın, inkarın dehşetinin aksine imanın o eşsiz merhameti tadılsın.

Bizden Haberler Köşemiz

Duyurular Gelismeler
"Bizden Haberler" Köşemiz Artık Yayında! 1

Gayemiz belli, haberler de bereketli. Haber demişken, size yeni bir haberimiz var! Bu kez, bizden! Evet evet, Bizden Haberler! Bi’ Dünya Haber’den 🙂

Yeni köşemizle sizlerleyiz; Bizden Haberler diyeceğiz. tabi, bizden dediysek, sizden bizden hepimizden! Bizden olan herkes bilsin diye, buzdağının görünen kısmını sevenler diğer kısmını da öğrenmek ister diye burada olacağız. Peki, bizden ne haber?

  • Duyurular: Yeni bir çalışmaya başlayacağımızda, projeye dair sevincimiz bulunduğunda, bir konuğumuz olduğunda ya da bir ekip arkadaşı aradığımızda sizleri buradan haberdar edeceğiz.
  • Gelişmeler: Siteye dair tüm güzel gelişmeler burada yer alacak. Yeni dillerde yayınlar başladığında, yeni bir köşe eklendiğinde, proje hakkında etkinlik ve konferanslar düzenlendiğinde, mobil uygulamamız güncellendiğinde, çeşitli illerde tanıtımlarımız yapıldığında artık bunları köşemizden okuyabileceksiniz.
  • Röportajlar: Belki de köşenin en keyifli kısmı röportajları olacak. Çünkü burada çeşitli alandaki gönüllülerimizle soru-cevaplarımızı paylaşacak, merak ettiklerinizi aktarmaya çalışacak, bilinmeyenleri konuşacak, tebessüme vesile sohbetler edeceğiz. Öyle umuyoruz, olur mu dersiniz?

Velhasıl, Bi’ Dünya Haber’e ait hisseden herkesin köşesi olacak Bizden Haberler! Hayrı yaymak gayesiyle başlayan Bi’ Dünya Haber çalışmalarına, yaydığımızın hep hayrolması duasıyla devam ediyoruz. Burada, bu köşede, iyi haberler için var olan Bi’ Dünya Haber’in de nice iyi haberini duyurmak nasip olur inşallah. Dualarınızı bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu