HaberlerİngiltereSpor

Blackburn Rovers Takımı Açtığı Mescid ile Övgü Topladı

İslam hoşgörü ve saygı dini. Her Müslümanın sahip olması gereken bu erdemler bizlere karşı da gösterilince ortaya güzel sonuçların çıktığı, toplumda birlik ve beraberlik duygusunun pekiştiği aşikar. Bu yolda yeni bir adım İngiltere’nin “Blackburn Rovers” isimli futbol takımı tarafından atıldı.

Sezonun ilk maçı başlamadan önce resmi Twitter hesabından atılan twitte, Müslüman taraftarlarının akşam namazlarını eda etmeleri için stadyumda bulunan mescitleri kullanabileceklerini duyuran takım, halk tarafından büyük övgü topladı.

stadyumdaki mescit
Stadyumdaki mescitten bir kare

Morecambe’ye karşı oynanacak maçın ikinci yarısında akşam namazlarını eda etmesi gereken Müslüman taraftarlarımız en yakın görevli yönlendirmesiyle stattaki mescitleri kullanabilirler.

Takımın bu inceliği sosyal medyada çokça takdir gördü. Atılan bazı yorumlar şu şekilde:

“Mükemmel bir davranış, tebrikler Black Rovers” “Ne güzel bir dayanışma örneği, teşekkürler.” “Liverpool taraftarıyım ancak bu güzel bir jest. İyi maçlar.” “Blackburn benim için şampiyon takım.”

Takım, Morecambe’ye karşı oynanan maçı kazanamadı ancak bu hareketleriyle onlarca kişinin kalbinde yer edindi.

Güzel gelişmeler sadece Blackburn Rovers takımıyla sınırlı değil. Artan Müslüman oyuncu, çalışan ve taraftarlarının ibadetlerini yerine getirebilmeleri için Arsenal, Manchester City, Everton gibi Premier Lig kulüpleri bünyelerinde mescit bulunduruyor. Ayrıca ligin kendine ait bir vaizi de bulunuyor.

Bu durum diğer kulüpleri de harekete geçirmiş. Newcastle, Sunderland, Swansea City, Bournemouth, Norwich City, ve Watford takımları talep edilmesi halinde maç günü bu konuda seve seve yardımcı olacaklarını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu