Haberler

Ridwana Wallace Laher: Penny Appeal’ın İlk Kadın CEO’su

Yardımlaşma yardıma muhtaç insanların umutlu bekleyişlerine çare olurken aynı zamanda verici tarafın da kalbini güzelleştirir. Az da olsa sürekli yapılan hayırlar ihtiyaç sahiplerinin yaralarına şifa olur. Yaşadığımız son felaketlerden sonra hayır, sadaka kavramlarının bizler için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Bu minvalde uluslarası Müslüman bir yardımlaşma kuruluşundan gelen sevindirici bir haberle karşınızdayız. Ridwana Wallace-Laher, uluslararası bir Müslüman hayır kurumunun yeni genel müdürü olarak atanan ilk Müslüman kadın oldu.

Yorkshire (Bradford)’de eski bir öğretmen olan Ridwana, Penny Appeal hayır kurumuna başkanlık edecek. Görevini atanmasının ardından duygularını:

Gerçekten çok memnunum, bunlar heyecan verici zamanlar ve kendimi akım belirleyici gibi hissediyorum.

diyerek belirtti.

Küçük Değişikliklerden Büyük Farklar Oluşturuyoruz

pennyappeal

Penny Appeal, uluslarası büyük çaptaki yardım kuruluşu, 2009 yılında Asya, Orta Doğu ve Afrika’da yoksulluğu azaltmak amacıyla hayata geçirildi. Su çözümleri sunarak, toplu beslenme yardımları sunarak ve yetim bakımını destekleyerek faaliyetlerine devam etmektedir. Ayrıca bu bölgeler için acil ve tıbbi yardım da sağlamaktadır.

Oluşturdukları sistem içinde her gün sadece birkaç kuruş bağışlayarak herkesin fakirlere ve muhtaçlara yardım edebilmesini sağlıyorlar. Böylelikle hayırseverliği sürekli, uygun fiyatlı ve ödüllendirici hale dönüştürüyorlar.

Bağışçılarımıza her gün biraz bozuk paraya mal olacak şekilde, maksimum sayıda yoksul ve muhtaç insana fayda sağlamaya çalışıyoruz. Küçük değişiklikleri alıp onunla büyük bir fark yaratıyoruz.

Kurulduğu yıldan beri yoksulluk döngüsünü kırmaya yönelik faaliyetler içinde bulunan Penny Appeal dünya çapında yaşamları dönüştürmek için uğraşlar vermektedir. Daha parlak ve eşit gelecekler inşa etmeye yardımcı olarak toplulukları güçlendirmeye çalışmaktadır.

Ridwana Wallace Laher ve Engelleri aşmak

engelleri aşmak

Kıdemli bir öğretim uzmanlığı olan Ridwana, şu sıralarda Penny Appeal’da yöneticilik görevine getirilen ilk kadın olarak kuruma liderlik edecek. İnanç önderliğindeki hayırseverlik sektöründe küresel olarak yaptığı olumlu değişime yol açan birimin bir parçası olduğu için onur duyduğuna da ayrıca belirtti.

“Daha büyük yönetim, işbirliği, yenilik ve sürekli iyileştirme ile Penny Appeal başarısını gelecekte daha ileriye götürebileceğimden emin oluyorum.” Ridwana, böylelikle bağışçılardan alınan birkaç kuruşla gelecek için büyük farklar yaratmaya devam edeceğine dair inançları güçlendiriyor.

Aynı zamanda Penny Appeal Mütevelli Başkanı Mohammed Jahangir:

Ridwana’yı Penny Temyiz CEO’su olarak karşılamaktan mutluluk duyuyorum. Zor bir seçim süreciyle diğer tüm adaylara karşı öne çıktı ve onu burada karşılamaktan gurur duyuyoruz.

Size sunduğumuz mutluluk verici haber karşısında Ridwana Wallace-Laher’in başarısını tebrik eder ve yeni görevinde başarılar dileriz. Müslüman, tesettürlü bir kadın olarak üstlendiği görev içimizdeki umutların yeniden yeşermesine vesile oluyor.İçinde büyüdüğüm toplulukların bir temsilcisiyim. Sıkı çalışma ve özveriyle, biz kadınlar bu üst düzey rolleri alabiliriz.

                  

Kaynak
aboutislampennyappeal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu