Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
İngiltereHaberlerYardım Faaliyetleri

Cömert İngiltereli Müslümanlar

Kurban bayramına gün saydığımız bir yaz mevsimindeyiz. Feda etmeyi, merhamete mazhar olmak istiyorsak merhamet etmeyi, emanetçisi olduğumuz malı asıl sahibine vermeyi bize hatırlatan ibadetlerden biri kurban. Bu yazımızda İngiltere’ye konuk olacağız. Sadece Hac mevsiminde değil, hayatlarının tamamında bu ahlakı gözeten İngiltereli Müslümanların cömertliğine gelin birlikte bakalım.

Suffa Tull Islam Camii
Suffa Tull İslam Camii

İngiltere’deki İslami yardım kuruluşları geçtiğimiz bir yılda ulusal ve uluslararası ihtiyaç bölgelerine gönderilmesi için toplamda 24.4 milyar dolarlık bağış topladı. Kuveyt haber ajansının bildirdiğine göre Ulusal Gönüllü Kuruluşlar Konseyi tarafından hazırlanan raporda 2022 yılında İngiltere’de 165.000’den fazla grup ve bireyin bağış yaptığı belirtildi.

İngiltere’de Müslümanlar ilk olarak 1980’li yıllarda bağış kurumları kurmaya başladı.

2000’li yılların başında İngiltere’de 25 olan bağış kurumu sayısı ise şu anda 600 civarında. Bu yılın başında Londra merkezli bir düşünce kuruluşu olan Ayaan Enstitü, İngiltereli Müslümanların en cömert gruplar arasında olduğunu ve yılda en az 1 milyar sterlin bağışta bulunduklarını açıkladı.

Londra Merkez Cami Ici
Londra Merkez Cami İçi

Mallarını gece ve gündüz, gizli ve açık olarak hayra sarf edenler için rableri nezdinde ecirleri vardır; onlar için ne korku olacak ne de üzüleceklerdir.

Bakara Suresi 274. Ayet
Kaynak
AboutIslamBirleşik Krallık'taki Müslüman Yardımları Raporu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu