HaberlerİngiltereYardım Faaliyetleri

Sadaka Günü Etkinliği Başladı

İyiliği ve güzelliği çevremize ne kadar yaymaya çalışırsak çalışalım az kalır kanaatindeyiz. Hele ki şu asırda iyiliğe fazlasıyla ihtiyacımız var. Bu güzel proje ise Birleşik Krallık’tan geliyor. Haberimiz için gelin öyleyse İngiltere’ye uzanalım.

2015 yılında başlatılan “Sadaqa Day” etkinliği, Birleşik Krallık’ta ihtiyaç sahibi olanları desteklemek üzere Müslümanları ve gayrimüslimleri bir araya getiren bir girişim. Bu girişim ile Müslümanlar, sadakanın sadece bir miktar para vererek yapılan bir ibadet olmadığını insanlara göstermek istiyorlar.

Sadaka Gunu Etkinligi Basladi 3

Bu sadaka eylemi yeri gelir kardeşine tebessüm etmek olur, yeri gelir yolları temizlemek olur, yeri gelir hastaları ziyaret etmek olur. Yani her insana faydalı olan ve bizi Rabbimizin rızasına götürecek her şeyi bunun içine dahil edebiliriz. Sadaqa Day ekibi web sitelerinde yayınlanan bir videoda şöyle diyorlar:

Sadaka günü fikri, insanları sadaka olarak sadece para vermek yerine, hayır işleri için bir şeyler yapmaya teşvik ediyor. Bu gerçekten de sadakanın en iyi tanımı.

Sadaka Gunu Etkinligi Basladi 2

Yıllık düzenlenen etkinlik, topluluklar arasında köprü görevi gören ve büyüyen bir başarı haline geldi. Camilerden toplum merkezlerine, İngiliz Müslümanlar ve gayrimüslimler; sadaka kavramına farklı bir yaklaşım katan bu etkinliği desteklemek için bir araya gelmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu