Haberlerİngiltere

İngiltere’de İslami Yardım Kuruluşu Ödül Aldı

Gençler ve çocuklar, geleceğin mimarları olarak topluma yön vermekte müthiş bir güce sahip ve bu aşamada en çok ihtiyaç duydukları şey ise doğru bir yönlendirme. Ancak böylelikle potansiyellerinin bilincinde olarak kendilerini yaşayan, üreten, seven, mutlu bir nesil ve dolayısıyla aydınlık bir gelecek söz konusu olabilir. Bu haberimizde ise bu amaca hizmet eden İngiltere’deki bir İslami yardım kuruluşunun aldığı ödülü sizlerle paylaşacağız. 

İngiltere’nin Blackburn kentindeki İslami yardım kuruluşu, çocuklar ve gençlerle gerçekleştirdikleri yaratıcı ve kapsayıcı etkinlikleri sebebiyle Geleceğe Yatırım (The investing in Children- IiC) Üyelik Ödülü’ne layık görüldü. 

IMO (Inspire Motivate Overcome) yardım kuruluşu CEO’su Mohammed Sidat, Lancashire Gazetesine verdiği demeçte; “IMO yardım kuruluşunun; gençleri karar verme sürecine dahil etme, onlara görüşlerini ifade etme fırsatı tanıma ve toplumda söz sahibi olma konusunda başarılı olduğunu duymaktan çok memnunum.” ifadelerini kullandı. “Geri dönüşlere çok değer veriyorum ve tüm programlarımızda gençlerin deneyimlerini daha iyi hale getirmek için nelerin hayata geçirilmesi gerektiğine bakacağım. Darwen ile birlikte Blackburn’un gençlerine yardım etmek için gayretle çalışan tüm ekibimi, gönüllülerimizi tebrik etmek istiyorum. Gelecek nesiller için yaptığınız bu harika çalışmalara devam ediniz.” diye ekledi. 

Blackburn İslami Yardım Kuruluşu etkinlikleri

Ödül almaya hak kazanmak için kuruluşun, gençlerle değişime yol açan bir diyalog geliştirmesi ve gençlerin de kuruluştan aldıkları destek hakkında olumlu düşüncelerini dile getirmeleri gerekir. Şu anda Birleşik Krallık genelinde 500’den fazla IiC üyesi bulunmakta. Bu sürecin değerlendirmesinde bulunan IiC’den Chris Affleck, “IMO yardım derneği, Geleceğe Yatırım Üyelik Ödülü’ne ilk kez başvurdu. Bu nedenle kuruluşun yaptığı harika işler ve gençlerin önderliğinde gerçekleşen çeşitli projeler hakkında bilgi edinmek için Blackburn’e seyahat etmek gerçek bir zevkti.” ifadelerini kullandı. 

Üyelik raporu ise şunları söylüyor:

Gençler; yardım kuruluşundan, çalışanlarından aldıkları destek hakkında olumlu konuştu. Kuruluş, gençlere topluluklarında karşılaşabilecekleri zorlukların üstesinden gelmeleri için ilham veriyor ve motive ediyor.

Aynı zamanda kuruluştan destek alan gençlerin düşünceleri şu şekilde rapor edildi:

“Gerçekten çok iyi ve yardımseverler. Bizimle konuşuyorlar, çalışanları gerçekten çok seviyorum. Yeni şeyler yaptırmaya çalışıyorlar ve eğer bir aktiviteyi beğenmezsek beğenebileceğimiz bir aktivite ile değiştirmeye çalışıyorlar.” şeklinde kuruluştan destek alan gençlerin düşünceleri rapor edildi. 

Gençlere yönelik faaliyetler

Çocuk yetiştirmek; coğrafyası, ırkı veya inancı ne olursa olsun zorlu bir iştir. Günümüzün küresel köyünde yığınca bilgi kirliliği, slogan gürültüsü içerisinde İslam’ın serinletici gölgesinde yetişebilmek, yetiştirebilmek daha da bir zordur. Haberimizde de belirttiğimiz gibi bu amaçla yapılan çalışmalar gençleri potansiyelleri nispetinde, İslam’ın esenliğini gönülden gönüle taşıyarak el birliği ile daha güzel bir dünya inşa etmeyi amaçlıyor.

Kaynak
AboutIslam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu