HaberlerAmerika Birleşik DevletleriHidayet Öyküleri

Kevin Lee İslam’la Tanıştı

İnternet ve sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla beraber dünyanın her yerinde olup bitenleri kolaylıkla öğrenebiliyoruz. Bu kolaylıkla, kötü ve tatsız olaylara şahitlik ettiğimiz kadar güzel haberler de duyuyor ve mutlu oluyoruz. Son yıllarda giderek yaygınlaşan bu güzel haberlerden biri de İslam’ı kabul edip Müslüman olan mühtedi kişiler. Özellikle dünyaca tanınmış ünlü kişilerden gelen ihtida haberleri Müslümanlar tarafından sevinçle karşılanıyor. Amerikalı profesyonel karma dövüş sanatçısı Kevin Lee’nin geçtiğimiz günlerde Müslüman olduğunu duyurmasıyla ihtida haberlerine bir yenisi daha eklendi.

Kısa Bir Biyografi

1992 yılında Amerika’nın Michigan eyaletinde dünyaya gelen Kevin, küçük yaşlardan itibaren spora ilgi duyuyordu. Basketbol oynayarak başladığı yolculuğuna, lisede güreşe yönelerek devam etti. Güreşte oldukça başarılı olan Lee, kariyerine karma dövüş sanatlarında devam etmek istediğine karar verip bu alana yöneldi. Dünyanın en büyük karma dövüş sanatları organizasyonu olan UFC’de (Ultimate Fighting Championship) çeşitli maçlara çıkıp kayda değer başarılar elde eden Lee, şu anda Eagle FC organizasyonunda karma dövüş sanatçısı olarak yer alıyor.

kevin lee
Kevin Lee

Kevin Lee’nin İslam’a Yönelişi

Kevin Lee, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir röportajda İslamiyet’i kabul ederek Müslüman olduğunu dünyaya duyurdu. Daha sonra Twitter’da yaptığı açıklamada Ekim 2021’ de Müslüman olduğunu, bu sevincini kamuoyuyla ise yeni paylaştığını belirtti. İhtida haberini paylaştıktan sonra çok fazla destek mesajı aldığını söyleyen Lee, bu vesileyle sevgiyi hissettiğini söylüyor.

İçinde bulunduğu şöhret ve eğlence dünyasında Müslüman olmayı seçip duygularını, “Allah’ın her zaman bir planı var ve doğru yolda olduğum için minnet duyuyorum.” sözleriyle dile getiren Kevin Lee’yi tebrik ediyor, şehadetinin heyecanını ömür boyu taşımasını diliyoruz.

Allah’ın her zaman bir planı var ve doğru yolda olduğum için minnet duyuyorum.

Kaynak
AboutIslamSiasat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu