HaberlerFransa

LGBT+ Temalı Formayı Giymeyi Reddettiler

Fransa Lig 1 takımlarından Toulouse’da forma giyen Faslı futbolcu Zakaria Aboukhlal ve Nantes takımında forma giyen Mustafa Muhammed, LGBT+ temalı forma ile sahaya çıkmayı kabul etmediler.

Fransa Ligi geçtiğimiz günlerde oynanan 1.ve 2. ligdeki tüm maçlarda takımların forma numaralarının gökkuşağı renklerinde olduğu formalarla oynamasını içeren bir kampanya başlattı. ToulouseNantes maçı öncesinde ise inançları gereği böyle bir temayı üstlerinde taşımak istemediği için Zakaria Aboukhlal ve Mustafa Muhammed kadro dışı kaldı ve para cezasına çarptırıldılar. Daha önce ülkemizde de top koşturan ve Galatasaray’dan Nantes takımına kiralık olarak giden Mustafa Muhammed twitterdan yaptığı açıklamada ise düşüncelerini paylaştı:

“Tüm inançlara saygı duyuyorum ve benim inançlara duyduğum saygı bana da saygı duyulmasını kapsıyor. Kökenim, kültürüm ve inancım gereği bu kampanyaya katılmam mümkün değil. Bu konuyu tartışmak istemiyorum ve herkesin kararıma saygı duymasını bekliyorum.”

Mustafa Muhammed’in Müslümanca duruşu sonrası Galatasaray’ın en büyük taraftar oluşumu ultrAslan ise Mustafa Muhammed’e destek amacıyla bir açıklama yayınladı. Taraftarlar ise sosyal medyada “Mustafa Muhammed Yalnız Değildir” etiketi ile destek mesajları paylaştılar.  

 

Kaynak
AbotislamMustafa MuhammedultrAslan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu