Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
FransaHaberler

Paul Pogba’nın Yoksullukla Mücadele Kampanyası

Bu haberimizde sizlere zorluklarla mücadele ederek futbolda bir dünya yıldızı olmuş Paul Pogba’nın bu konuda bize ilham olan, örnek davranışından bahsedeceğiz. Gelin birlikte habere göz atalım.

Peygamber Efendimiz’in (sav hadislerinde yardımlaşmaya, hayırsever olmaya, infak etmeye ne kadar çok önem verildiğini ve mükafatının ne kadar büyük olduğunu görebiliriz. Efendimiz (sav) bir hadisinde şöyle buyurmuştur: 

Ey âdemoğlu! (Allah için) infak et ki, sana da infak olunsun. 

Juventus ve Fransa‘nın Müslüman yıldızı olan Paul Pogba, çocukken gıda bankalarını kullanmayla ilgili yaşadığı duygusal deneyimden sonra yoksullukla mücadele etmek için helal bir dijital yatırım platformuyla işbirliği içinde olan bir fon kurdu. 

Eski Manchester United orta saha oyuncusu, ailesinin gıda bankalarını kullanmak zorunda kaldığı zor bir çocukluk geçirdi. Pogba’nın Wahed adlı dijital bir yatırım platformu tarafından yönetilen fonu, vakıf olarak bilinen İslami ilkelere dayanıyor. 

Wahed
Wahed

Müslüman yıldız, “Dört ya da beş yaşındayken gıda bankalarına gittiğimizi hatırlıyorum. Süt, şeker ve tüm bu konularda sana yardım ediyorlardı ve annem oraya gidip sıraya girerdi. Annem üç çocuk annesiydi ve babamdan boşanmıştı.” dedi. Müslüman futbolcu sözlerine şunları ekledi: 

Birdenbire buralara kadar yükselip zengin olmadım. Mücadele ettim ve bu beni geliştirip büyüttü. Artık paranın ve hayatın bir değeri var. Mücadele etmenin ne olduğunu biliyorum, gördüm, bunu annem yaptı.

Bir Müslüman olarak Pogba, hayırseverliğin inancının önemli bir parçası olduğunu ve yüksek profilli sporcuların, topluluklara yardım etmek için sosyal bir sorumluluğu olduğunu da sözlerine ekledi. “Yardım etmek istiyorum çünkü bizim için küçük olan şeyler onlar için büyük olabilir.”

İslami Vakıf Wahed

Wahed; İslami değerler doğrultusunda yatırım yapmayı herkes için daha erişilebilir, kolay ve uygun fiyatlı hale getiren çevrimiçi bir helal yatırım platformudur. Wahed adlı bir dijital yatırım platformu tarafından işletilen yeni fon, kendi kendine yeten bir bağış modeli oluşturmayı amaçlıyor. 

Wahed’in uyum direktörü Umer Suleman Wahed’i şöyle açıkladı: 

Wahed-Umer Suleman

Bu ortaklık, İslami finans ve sosyal sorumluluk ilkeleri tarafından yönlendirilen eğitime, yoksulluğun azaltılmasına ve sürdürülebilir kalkınmaya odaklanacak. Fonu İngiltere’de başlatan Pogba, dünya çapında almak istediğini söyledi ve sözlerine şunları ilave etti: “Bir yerden başlamalısın. Bir kişiyle başlayabilirsiniz, sonra iki, sonra üç, ve sonra daha da büyüyecek. Sadece elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz ve umarım herkese dokunabiliriz ve yoksulluğu sona erdirebiliriz.” 

Haberden anladığımız gibi, Müslüman yıldız Paul Pogba’nın kurduğu Wahed; İslami değerler doğrultusunda yatırım yapmayı herkes için daha erişilebilir, kolay ve uygun fiyatlı hale getiren çevrimiçi bir helal yatırım platformu. Elhamdülillah, Müslüman sporcuların yaptığı yardımlar dünya yıldızı Pogba ile sınırlı değil. Son yıllarda birçok Müslüman sporcu, hayırseverlik çabalarıyla gündeme geldi. Geçen yıl, Bayern Münih’in yıldızı Sadio Mane, memleketi Senegal’deki hayır işlerini kabul eden Socrates Ödülü’nü kazandı. Liverpool’un süper yıldızı Mohamed Salah da Sunday Times 2022 bağış yapanlar listesinde sekizinci sırada yer aldı. Mohammad Salah son üç yılda servetinin yüzde altıdan fazlasını bağışladı. Şuurlu Müslüman sporcuların sayılarının artması umuduyla..  

Kaynak
AboutIslam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu