DuyurularHaberler

30 Ramadan Project Başlıyor!

Ramazan ayının yaklaştığı şu günlerde hepimizi tatlı bir telaş sarmış durumda. Bu mübarek ayı nasıl geçirmeliyim, ne yapmalıyım diye düşünen binlerce insan var. Biz de bu süreci verimli şekilde geçirmek isteyenler için #30ramadanproject ismiyle bir seferberlik başlatıyoruz.

30 Ramadan Project Nedir?

Mübarek Ramazan ayını Rabbine yakınlaşma fırsatı olarak gören insanları bir araya getiren bir fikirdir. Bir yandan bidunyahaberorg sosyal medya hesabından yapacağımız paylaşımlar ile diğer yandan oluşturacağımız whatsapp grupları ve telegram kanalıyla bizzat rehberlik edeceğiz, bir yandan da  bu proje kapsamında faaliyet gösterenlere yol gösterip tavsiyelerde bulunacağız. İlham verici işler yapanları da başkalarına duyurmaya gayret edeceğiz.

Nereden İlham Aldık?

Ey îmân eden­ler! Al­lah’tan kor­kun ve sâ­dık­lar­la be­raber olun!

et-Tev­be, 119

Dik­kat edi­le­cek olur­sa Ce­nâb-ı Hak, bu âyet-i ke­rî­me­de biz kullarına; “Sâ­dık olun!” bu­yur­muyor. Onun yerine “sadıklarla beraber olmayı” emrediyor. Çünkü sadık olmak isteyen kişinin yapacağı ilk iş sadıklarla muhabbet içinde olmak onlarla birlikte bulunmaktır.

Biz de bu ayeti kerimeden ilham alarak Ramazan ayını bir birliktelik ayına dönüştürmek istedik. Bir yandan Rabbimizle baş başa kalıp ibadetlerimizi zikrimizi devam ettirirken bir yandan da Peygamber Efendimiz (sav)’in “Allah’ın rahmeti cemaat üzerinedir.” hadisine kulak vermeye çalışacağız.

Bi Dünya Haber Ekibi Neler Yapacak?

Bu mübarek ayda hem bidunyahaber.org sitesinden hem de sosyal medya hesaplarımız üzerinden hem bizi Rabbimize yaklaştıracak içerikler paylaşacağız hem de bu ayı ümmet şuuruna vesile kılacak çalışmalar yapacağız. Bir yandan herkese açık gruplar ile ramazan atmosferini yaşamaya çalışırken bir yandan da özel hanım grupları ile online kamp yapmış olacağız.

Herkese Açık Gruplar:

Oluşturacağımız herkese açık gruplarda her gün bir ayet,hadis ve dua paylaşarak bir yandan maneviyatımızı artıracak bir yandan da günlük sohbet videoları ile Ramazan ayının ruhunu yakalamaya çalışacağız.

Gruplara dahil olmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz. Grupların içerikleri aynı olduğu için tek bir gruba girmeniz yeterlidir. Lütfen birden fazla gruba girip gelecek kişilerin hakkına girmemeye özen gösterelim.

30 Ramadan Project 1

30 Ramadan Project 2

Hanımlara özel gruplara dahil olmak için ise yandaki numaraya mesaj atmanız gerekmektedir. : Hanım Grubu

Ramazan Ajandasi Cikti
30 Ramadan Project Başlıyor! 1

Hanımlara Özel Ramazan Kampı Grubu:

Bir aylık dopdolu  bir kamp planı çıkardık. Ramazan Ajandası ve Bi Dünya Ramazan Kitabı ile uyumlu hazırlanan bu planda her gün bazı görevler verilecek. Hanımlara özgü olan ve sadece ajanda ve kitaba sahip olanların dahil olabileceği kamp programında yapılacaklar şu şekilde:

1) Namaz Takip: Her gün kılınan farz ve nafile namazları ajanda üzerinden takibini yapıyoruz..

2) Mukabele: Her gün farklı bir ülkeden bir hafız kardeşimizin tilavetiyle mukabelemizi dinliyoruz.

3) Dua: Her gün farklı bir ülkedeki kardeşlerimize dualar ediyoruz.

4) Zikir: Her gün belirli zikirleri çekiyoruz.

5) Salavat: Her gün belirli salavatları okuyoruz.

6) Kitap Okuma: Her gün farklı bir ülkedeki kardeşlerimizin Ramazan ayının nasıl geçtiğini kendi mektuplarından öğreniyoruz.

7) Sohbet Dinleme: Her gün kısa da olsa Ramazan ile ilgili bir sohbet dinliyoruz.

8) İyilik Yapma: Her gün farklı bir iyilik yapmaya çalışıyoruz.

9) Alışkanlık Takip: Her gün kazanmak istediğimiz alışkanlığın takibini yapıyoruz.

10) Ezber Yapma: Her gün bir ayet ve hadiste geçen kısa bir duayı ezberlemeye çalışıyoruz.

25 kişilik gruplardan oluşan her ekibin bir hanım koordinatörü olacak. Koordinatörler günlük olarak yapılması gereken görevleri grupla paylaşacak. Herkes kendi evinden o günkü müsaitlik durumuna göre görevleri takip edecek. Arefe günü de hatmimizin duasını yapacağız.

Ajanda ve Kitabı Temin Etmek İçin : Bi Dünya StoreTrendyol

Hanımlara Özel Ramazan Kampına Katılım Başvurusu için yandaki linke tıklayınız: Başvuru Linki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu