HaberlerCamiİngiltere

7 Yıllık Bekleyiş Sona Erdi

Onlar, sabreden ve yalnız Rablerine tevekkül eden kimselerdir. (Nahl Suresi, 42. Ayet Meali)

Sabrın sonu tevekkül ile selamete eriyor. Onlar için hiçbir bekleyiş bu kadar güzel ve anlamlı olmamıştı. Sizlere sabrın tezahürü olan bir haberden bahsedeceğiz. İngiltere’nin Leeds bölgesinde Müslüman halkın yedi yıldır para toplayıp yardımcı olduğu cami sonunda açılıyor. Bölge halkı camiye kavuşmak için yedi yıldır bekliyor. Restorasyon, planlama, para toplama derken bunca sene sabrederek 2.2 milyon sterlin değerindeki Yeni Jamia Masjid Abu Huraira Cami’ye kavuşan Müslümanlar çok mutlu. Keşmir Müslüman Refah Derneği başkan yardımcısı Mahbub Nazir, İngiltere’nin Leeds Live gazetesine şunları kaydediyor:

Yıllar geçtikçe ve cemaat büyüdükçe namaz kılınacak alan daha da küçük hale geldi. Biz elimizden geldiğince binadan istifade etmeye çalıştık. Daha geçen Cuma namazında 150 kişi namaz caminin dışına bitişik sokakta kılmaya çalıştı. Bu durum cami cemaati için uygun bir ortam değildi ve uzun yıllar boyunca sürmemeliydi. Bizim için yeni planlı camiyi hizmete açmak ve bunu sağlayacak ekibi oluşturmak Allah’ın bir lütfu…

7 Yıllık Bir Sürecin Muazzam Sonucu

Abu Huraira Masjid
Jamia Masjid Abu Huraira Cami

Geçtiğimiz yedi yılda yardımseverler, toplumu bu konuda haberdar ettiler. Ve tüm ülkeyi gezerek bu parayı denkleştirdiler. Mahbub, durumu, “Cami cemaati için alanı kullanmanın en iyi yollarını düşünmek zorundaydık” diye açıklıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu