HaberlerBilim-TeknolojiTürkiye

Artık Rabbini Hatırlamak Çok Kolay: Tasbeeh Uygulaması

Her geçen gün teknoloji ilerlemekte ve yeni yeni uygulamalar piyasaya çıkmakta. Üretilen uygulamaların büyük bir kısmı vaktimizi boşa harcamamıza sebep olurken bir kısmı da güzel işler yapmamıza vesile oluyor. Bugün de size onlardan birinden bahsedeceğiz. Bu uygulamanın faydası ise sizi rabbinize yakınlaştırması ve daima onu hatırda tutmanıza yardımcı olması. Nasıl mı ? Haydi hep birlikte Tasbeeh uygulamasını tanıyalım.

Tasbeeh Nedir ?

Tasbeeh Nedir

Uygulama en kısa haliyle şöyle özetlenebilir: Günlük, haftalık ya da aylık olarak bazı zikirler belirleyip onları yapmanız ve aynı zamanda kontrol edebilmeniz için size sunulan işlevsel bir platform.

Kim Tarafından Yapıldı ?

Kim Tarafindan Yapildi

Uygulamanın geliştirilmesini bu konuya gönül vermiş 2 Tıp fakültesi öğrencisi üstlendi. İngilizce çeviride bu konuda uzman olan bir oyun yazılımcısı ile çalışıldı. Uygulamanın testlerini ise bir bilgisayar mühendisi yaptı.

Ne Amaçlanıyor ?

Ne Amaclaniyor

İnsanların devamlı olarak gün içinde Allah’ın anmasını sağlamak ve bu konuda alışkanlık oluşturmak. Uygulama içindeki Rozet Kazanma ve Seviye Atlama gibi özelliklerin amacı ile güzele teşvik etme.

Tasbeeh Uygulamasında Ne Gibi Özellikler Var ? 

Tasbeeh Uygulamasinda Ne Gibi Ozellikler Var

Ana sayfada bu tesbih hedeflerinin takibini yapabilirsin. Kendine günlük haftalık yada aylık hedefler belirleyebilirsin.

İbadetin az da olsa devamlı olanı makbuldür. Bu sünneti takip edebilmek adına her gün devamlı bir şekilde tesbih çekerek “devamlı” rozetlerini kazanabilirsin. Örneğin 10 gün boyunca her gün tesbih çek.

Önünüze hazır olarak gelen tesbih listesi var. Buradan istediğin tesbihi çekebilir ya da kendi tesbihinizi ekleyebilirsiniz. Ben şu ana kadar neler yaptım diye görmek için ise ne zaman, ne kadar tesbih çektiğinizi kolayca görüp takibini yapabilirsiniz.Ayrıca en çok çekilen tesbihleri de sıralı bir şekilde görebilirsiniz.Eğlenceli seviye isimleri ve görselleri var.Tesbih çektikçe seviye atlayabilir ve rozetler kazanabilirsin. Uygulamanın hem gece ve gündüz modu var. Dilediğiniz zaman bunları değiştirebilirsiniz. Ayrıca sayaç temasını da kolayca değiştirebilirsiniz.

Projeye Dair Bilgiler

Uygulamanın geliştirilmesi 4 buçuk ay (143 gün) sürdü ve halen ilk günkü heyecan ile yeni özellikler ekleme isteği devam ediyor.

Genelde telefon hafızasında yer olmamasından şikayet edilir ama. Bu uygulamanın boyutu sadece 3 Mb. Bunu sağlayabilmek adına epey çaba sarf etmişler.

Ecdad bir işi yaparken sanat ile yaparmış ve bu konuda hassasiyet gösterirmiş. Bir bakır ustası en ufak bir bakır kazanda dahi üzerine işlemeler eklermiş. Tasbeeh ekibi de bu hassasiyeti devam ettirmek adına, uygulamadaki ince işçilikler ile göze hitap etmeye gayret etmişler.

En çok aklı kurcalayan hususlardan biri ise bir anda çıkan reklamlar meselesi olsa gerek. Uygulamada kesinlikle herhangi bir reklam yer almıyor. Tamamen Allah rızası için geliştirildi ve bir kar gütmüyor.

Ayrıca uygulama internet bağlantısı gerektirmiyor. Şu an için sadece android cihazlar için uygun olan bu uygulamanın Ios versiyonu da çıkabilir. Ekip sizden bu konuda muvaffak olabilmek için dua bekliyor…

Programı indirmek için tıklayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu