HaberlerBilim-TeknolojiKanada

Neşe Yaymak için Tasarlanmış Haber Uygulaması

“Allah’ın nasıl bir misal getirdiğini görmedin mi? Güzel sözü, kökü sabit, dalları gökte olan güzel bir ağaca benzetti.” (14:24) buyuruyor Rabbimiz Kuran-ı Kerim’de.

Dünyada hep kötü olaylar mı oluyor sizce? Belki de yaşanılacak bir yer değil artık. Her gün gördüğümüz onca olumsuz habere bakarak bircoğumuz bu soruya “evet” cevabını verecektir eminim. Peki aslında dünyanın o kadar da kötü bir yer olmadığını söylesem, dünyaya bakış açımızı değiştirerek dünyayı da değiştirebileceğimizi, bunun mümkün olduğunu anlatsam fikriniz değişir mi? Aslında bizim hayata bakış açımızı değiştiren/etkileyen dış faktörler var. Bunlardan biri de her gün okuduğumuz, duyduğumuz haberler. Farkına varsak da varmasak da karşılaştığımız/okuduğumuz kötü içerikli haberler insanlara, hayata olan bakış açımızı olumsuz yönde etkiliyor. Peki ne yapabiliriz? Bu soruyu bizim yerimize Kanadalı Müslümanlar düşünmüş ve kullandığımız platformlardaki kötü içerikli haberleri pozitif içerikli haberlerle değiştirerek kendi dünyamızı da değiştirebileceğimizi anlatan bir platform üretmişler: Goodable

İyi haberler sayesinde insanların refahı üzerinde uzun süreli olumlu bir etki oluştuğunu düşünen bir haber şirketi, olumlu haberler, günlük küçük hedefler ve kullanıcıların zihinsel becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış kaynaklar sağlayarak “sağlık ve zindelik” alanında çalışma yapan ilk şirket oldu. Yeni kitlelere ulaşan, Kanadalı Müslüman genç bir şirket olan Goodable, dünya çapında binlerce lokasyona yayın yapmak için önde gelen yerinde deneyim yönetimi platformu olan Raydiant ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu: “Kullanıcılarımızın sağlığını ve üretkenliğini iyileştirmek için haberleri kullanan yeni nesil bir haber ağı olarak, kullanıcılarımız nerede olursa olsun onların yanında var olmamız gerekiyor. Bu anlamdaki en iyi ortağımız Raydiant.”

İyiliği Yaymak

Veriler çok büyük. İzleyiciler kendilerini iyi hissettiren içerikler gördüklerinde, ister daha fazla harcama, ister bağışta bulunma, harekete geçme olasılıkları yüzde 72 artıyor.

Lila, mutluluğu yaymak için 2020’de dünyanın en mutlu haber deneyimini insanlara sunmak amacıyla Goodable’ı kurdu. Sosyal medyada ayda yaklaşık 40 milyonluk bir izleyici kitlesiyle Goodable, zihin sağlığınızı iyileştirmek ve sizi günlük hayatta daha mutlu kılmak için iyi haberlerin gücünden yararlanıyor. Canlı abonelik tabanlı bir platform aracılığıyla çalışan Goodable’ın gelişmiş makine öğrenimi sayesinde, haber akışındaki olumsuzlukları filtreler, ardından ruh halini ve üretkenliği iyileştirmek, olumsuz haberleri ortadan kaldırmak için özel olarak tasarlanmış günlük haberlerle değiştiriyor. Böylece Goodable uygulaması karşılaşacağınız olumsuz haberlerden sizi korumuş oluyor ve onun yerine seçilmiş güncel ve güzel haberleri yayımlayarak sizin mutluluğunuza ve pozitifliğinize yön veriyor. Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:

Rabbim kolaylaştır, zorlaştırma. Rabbim, işlerimi hayırla sonuçlandır. (Sahih-i Buhari 6125)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu