Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Hidayet ÖyküleriAvustralya

Cami’yle Tanışarak Müslüman Olan Yaşlı Adam

Bu yılki bayram namazında Avusturalya’da bulunan Gold Coast Camii’de, cami gürültüsünden rahatsız olan yaşlı adam güzel duygular yaşanmasına vesile oldu.

Gold Coast Camii tarafından rahatsız olup cami yakınındaki huzurevinden gelen yaşlı bir adam, cami gürültüsünden rahatsız oldu .Ardından yirmi dokuz yıldır İslam Cemiyet’i başkanı olan Hussin Goss ile konuşma fırsatı yakaladı. Ramazan Bayramı’nı kutlayan Müslüman cemaat eşliğinde şehadet getiren yaşlı adam, Müslümanlar için unutulmayacak bir ana vesile oldu. Goss’un Facebook hesabından canlı yayınla paylaşılan görüntüler, dünyadaki diğer Müslümanların da bu duygulu ana şahitlik edebilmesine olanak sağladı.

Musluman olan yasli adam
Hussin Goss ve Müslüman olan yaşlı adam

Yaklaşık 10.000 Müslüman’ın bulunduğu bu bölgede yaklaşık 1200 kişi de Gold Coast Camii’nde namaz kılıyor. Goss, yirmi dokuz yıldır İslam Cemiyet’ üyesi ve geçen yıllarda ‘Daha az şanslı olanların hayatlarında fark yaratmak’ başlığı altında, Müslüman Yardım Vakfı tarafından almış olduğu Takdir Belgesi ile bilinmektedir.

Goss, Müslüman olmayıp belki de İslamofobi sahibi olan insanların Müslüman olması gibi o kadar hayırlı bir işe vesile oluyor ki. Bizlerin de bu tarz olaylara vesile olmasını, Müslüman olarak doğup şükretmemizi, imanımız için daha fazla çabalamamızı ve ders almamızı sağlıyor. Dileriz bu hayırlı davranışları sıklıkla görebiliriz.

Kaynak
aboutislam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu