Hidayet Öyküleri

Nijeryalı Sanatçı JJC Skillz’in İslâm’a Dönüşü

Bazılarımız Müslüman bir coğrafyada doğarken, bazılarımızın İslâm ile tanışması uzun yıllar sürebiliyor. Bazen ise içinde bulunduğumuz coğrafya Müslümanlar ile dolu olsa bile kaybolan kardeşlerimiz olabiliyor. Bu haberimizde “Kaybolmuştum ve İslâm ile kendimi buldum.” diyen Nijeryalı söz yazarı, rapçi ve film yapımcısı Abdulrasheed Bello (JJC Skillz)’den bahsedeceğiz.

JJC Skillz, Müslüman bir baba ve Hristiyan bir annenin çocuğu olarak Nijerya’da dünyaya geldi. Çocukken ailesinden dolayı hem İslâm hem de Hristiyanlık ile birtakım bilgiler edindi. Maalesef İslâm’ı çocuklara doğru bir şekilde anlatamayan insanlara denk geldiği için İslâm dinine karşı ön yargılarının oluştuğu bir çocukluk dönemi geçirdi. 14 yaşında İngiltere’ye taşındıktan sonra farklı bir çevrede müzik kariyerine devam edip dindar bir insan olmadan hayatını sürdürdüğünü belirten sanatçı, daha sonra dinler hakkında araştırma yapmaya başlıyor.

Nijeryalı Sanatçı

JJC Skillz: “Allah Beni Tekrar Çağırdı

Yıllar geçtikçe içimdeki boşluğun büyüdüğünü hissettim. Bu yüzden araştırmaya ve okumaya başladım. Bu süreç bana gösterdi ki benim için en iyi yol İslam. Müslüman olan ve İslam dini ile ilgili derin bir bilgiye sahip olan ağabeyim bana İslâm’ı biraz daha öğretti ve çocukken öğrendiklerimin aksine Allah’ın korkutmadığını, Rahim olduğunu anladım. İslâm ile kendimi tekrar buldum.

Ayrıca çok şanslı olduğunu ve Allah’ın onu tekrar çağırdığını söyleyen sanatçı:

“Şimdi Allah’a ibadet etme fırsatım olduğu için çok minnettarım, gerçekten Allah’ın bir kulu olduğumu hissediyorum.” diyor.

Pew Araştırma Merkezi’nin yapmış olduğu araştırmalara göre İslâm, dünyadaki en hızlı büyüyen din. Tabi ki bu büyüme oranının gelecekte de devam edebilmesi için biz Müslümanlara çok iş düşüyor ve bu hidayet öyküsü de aslında bizlere özellikle “İslâm, çocuklara nasıl anlatılmalı?” sorusunun ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. İslâm’ı iyi anlayan ve iyi anlatanlardan olabilmek duası ile…

Kaynak
Muslimnews

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu