HaberlerGaller

Galler Camii’deki Müslümanların, Öğrencilere Yemek ve Ulaşım Yardımı

Bir Müslüman insanlığa maddi ve manevi olarak faydalı olmaya çalışmalıdır. Kur’ân’da imanı anlatan ayetlerin sonrasındaki ayetlerde salih amellerin gerekliliğinden bahsedilmektedir. Peygamber efendimizin (s.a.v) hadisinde insanlara faydalı olmamız gerektiğinin ne kadar önemli olduğunu görebiliriz:

İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.” (Buhârî, Mağâzi, 35)

Bu haberimizde sizlere Birleşik Krallık’ta yer alan Galler Camisii’ndeki Müslümanların yaz tatilinde okula giden çocuklara yönelik yaptığı yemek ve ulaşım yardımından bahsedeceğiz. Gelin birlikte haberin devamına göz atalım.

Pahalı hayat şartlarıyla mücadele veren ailelere yardım sağlayan Galler Camii’si, yaz tatilinde okul çocuklarına binlerce öğün yemek dağıtımını başarıyla sonuçlandırdı. Sketty Camii ve Toplum Merkezi tarafından yönetilen Sketty Öğle Yemeği Kulübü, yaklaşık olarak 66.000 öğün yemek ve yiyecek kuponu sağlayarak otuz yedi farklı grup ve kuruluş arasında yer aldı. Galler’deki Swansea Kurumu tarafından finanse edilen 250.000 £ değerindeki program, çocuklara ve gençlere 65.000’den fazla ücretsiz yemek sunmaktan oluşuyor.

Yaz öğle yemeği kulübünün arkasındaki Sketty Gençlik Kulübünden Dr. Mahaboob Basha, şunları söyledi:

Yaz kulübü, günde elliden fazla çocuğun sıcak öğle yemeği yemesi ve arkadaşlarıyla vakit geçirmesine sebep olduğu için inanılmaz derecede meşhur oldu. Katılan çocukların yüzlerindeki gülümsemelerden, bu projenin ne kadar önemli olduğunu görebilirsiniz. Bu projeyi destekleyen herkese minnettarım.

Ücretsiz Etkinlikler

Otobus

Ailelere yardım etmek için düzenlenen bu proje, ücretsiz etkinliklerin yanı sıra cuma, cumartesi, pazar ve pazartesi günlerini kapsayan ücretsiz otobüsleri de içeriyor.

Swansea Kurumu’nun kabine üyesi Alyson Pugh şunları söyledi:

İnsanların bu dönemde geçim masraflarıyla boğuştuğunu ve okul tatillerinin ev bütçeleri üzerinde ek baskı oluşturabileceğini biliyoruz, ancak altı haftalık tatilde aileleri desteklemek için elimizden geleni yapmak istedik. Gördüklerime ve ortaklarımızın bize söylediklerine göre, mevcut finansal destek bu yaz gerçek bir fark oluşturdu. Swansea Kurumu’nun bu yaz aileleri destekleme konusundaki rolünü oynayabilmesinden ötürü gurur duyuyorum ve tüm ortaklarımıza sıkı çalışmaları için teşekkür etmek istiyorum.

Geçtiğimiz ocak ayında ise İslami Yardım Kuruluşu (Islamic Relief), LFC Vakfı ile iş birliği yaparak şehirdeki savunmasız insanlara beş yüz temel gıda paketi dağıttı. Galler Camii ve İslami Yardım Kuruluşundaki Müslümanlar gerçekten hepimize örnek olacak nitelikte güzel işler yapıyorlar. Peygamber efendimiz daima en yakınımızdan başlayarak insanlara yardımcı olmamızı bizlere nasihat etmiştir. Bizlerin de Galler Camii’deki Müslümanlar gibi peygamber efendimizin nasihatini uygulamaya geçirmesi duasıyla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu