Amerika Birleşik DevletleriBahamalarHaberlerYardım Faaliyetleri

Güney Florida’da Bulunan İslami Okullardan Bahamalar’a Yardım

Dorian Kasırgası’nın vurduğu Bahamalar ve Güney Florida ki Müslüman okulların bölge halkına yardımı tam da bunun örneği olsa gerek. Dünya üzerinde gerçekleşen doğal afetleri engelleyemeyebiliriz belki ama aldığımız tahribatları ve yaraları beraber sarabiliriz.

Güney Florida’da yaşayan Müslüman öğrenciler ve aileleri Dorian Kasırgası’ndan etkilenen Bahama halkına el uzatmak amacıyla bir yardım toplama organizasyonu düzenledi. Yardıma destek olan kurumlardan Miami İslam Okulu müdür yardımcısı şunları kaydediyor:

Dinimizin esaslarından biri, yardıma ihtiyaç duyanlara yardımda bulunmaktır. İşte biz de burada öğrencilerimize bu bilinci veriyoruz.

Güney Florida’da

Miami İslam Okulu da dahil olmak üzere çeşitli Müslüman topluluklar (organizasyonlar) 25.000$ değere sahip yardım malzemesi topladı. Gönüllüler tarafından 20 m’lik nakliye konteyneri yemek, su ve çeşitli yardım malzemeleri ile yüklendi ve Bahamalar’da zor durumda olan halka gönderildi.

Bu yardım girişimi, Müslümanların Bahamalar’a yardım amacıyla düzenlediği ilk organizasyon değil. Eylül ayında Güney Florida’da bulunan 21 camide toplanan yardımlar da Bahamalar’a ulaştırılmıştı. Dorian Kasırgası Bahamalar’ı vuran en güçlü doğal afet olarak kayıtlara geçti. Arkasında onulmaz izler bırakan, çoğu binayı yerle bir eden kasırga sonucu en az 70.000 kişinin evsiz kaldığı tahmin ediliyor.

“Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir.” hadis-i şerifini düstur edinip gereğini yerine getirmek için çabalayan kardeşlerimizin gayretleri kalplerimizi ısıttı. Böyle güzelliklere vesile olabilmeyi Rabbim bizlere de nasip eylesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu