HaberlerRamazan

Harvardlı Öğrenciler Sahurda Buluştu

Harvardlı Müslüman öğrenciler, bu yılki ramazan ayında Harvard bünyesinde bulunan Müslümanlara sahur yemekleri hazırlıyor.

Dünyanın neresinde olursan ol Müslüman Müslümanın dostudur. Birbirine yardım eder ve destek çıkar. Bu haberde de Harvardlı Müslüman öğrencilerin Harvardlı Müslümanlar için başlattığı sahur yemeklerini ele aldık.

Ramazan’ın bu yıl nisan ayına denk gelmesi, öğrencilerin dersler sebebiyle ramazanı yalnız geçirmesine sebep oluyor. Buna engel olmak ve birlik beraberlik hissi yaratıp diğer öğrencilere de motivasyon olmak isteyen birkaç Müslüman Harvard öğrencileri, gece saat 23.00’ten 04.00’e kadar sahur yemeği hazırlıyor.

Bu etkinliği düzenleyen öğrencilerden biri olan Noor: “Cuma geceleri saat 23.00’ten yemek saatine, yani saat 4.00’e kadar yemek hazırlamaya başlıyoruz.” dedi.

Harvardlılar, sadece sahur yemeği hazırlamakla kalmayıp oruçlarını birlikte açabilecekleri organizasyonlar düzenliyorlar. Yemekhanelerin erken kapanmasıyla yemek bulmakta zorlanan Harvardlılar için bu oldukça minnet duyulası organizasyonlar haline dönüşmektedir ayrıca evinden uzak olup Ramazan ayını yalnız geçirmek ve çalışmak zorunda olanlar için çokça önem taşıyor gibi görünüyor. Harvard sözcüsü Jason A. Newton’un dediğine göre bu iftar organizasyonun desteği için cumhurbaşkanlığından fon yardımı sağlandı.

Sadece kendini düşünmeyip bu denli hayır işi yapan ve bu sahur yemeklerini başlatan öğrencilerin işlediği sevap oldukça büyük. İslam ülkesi olmayan bir ülkede okuyup, evinden ayrı kalan Müslümanların yalnız kalmasına engel olup, Ramazan’ın bize her zaman hissettirdiği o güzel birlik beraberlik duygusunu hissettirebilmeleri bizleri çok mutlu hissettirdi. Umarız daha nice mutluluk verici haberlere ulaşabiliriz.

Kaynak
AboutIslamTheCrimson

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu